Bu Hafta Sonu İstanbul Çok 'Cool'

Dünyaca ünlü isimleri bir araya toplayan 'Istancool Festivali' başladı.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 02 Temmuz 2010
Bu Hafta Sonu İstanbul Çok 'Cool'
Dünyaca ünlü sanat, moda, tasarım, edebiyat ve sinema ikonlarını bir araya getirecek olan festival, New York'lu tasarımcı Antony Todd ve sinema yönetmeni Alphan Eşeli tarafından 2009 yılında kurulan 'Istanbul 74', İngiltere merkezli kültürel diplomasi markası 'Liberatum' ve 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı ortaklığıyla 2 - 4 Temmuz tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleşiyor. 4 gün boyunca sürecek festivalin programında katılımcılarla söyleşiler, etkinlikler ve özel davetler yer alıyor.

Resmi konaklama sponsorluğunu W İstanbul tarafından üstlenilen 'Istancool Festivali'nin gündüz programına ise İstanbul Modern Sanat Müzesi, The Seed ve Pera Müzesi gibi şehrin başlıca kültür merkezleri ev sahipliği yapıyor.

Festivale Londra, Paris, Milano ve New York’tan katılacak dünyaca ünlü isimler arasında, ID ve Another Magazine dergilerinin yayıncısı Jefferson Hack, Amerikalı yazar Gore Vidal, moda tasarımcısı Gareth Pugh, aktör ve mücevher tasarımcısı Waris Ahluwalia, müzisyen Michael Nyman, yazar ve film yapımcısı Hanif Kureishi, İngiliz model Lily Cole, modern sanatçı Kim Jones, müzisyen ve DJ'ler The Misshapes (Leigh Lezark ve Geordon Nicol), şapka tasarımcısı Philip Treacy ve ünlü moda ikonu Daphne Guinness gibi isimler var. gibi isimler var. Bu isimlere başta Elif Şafak ve Leyla Umar olmak üzere güncel Türk edebiyat, müzik ve sanat dünyasından katılımcılar eşlik edecek.SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.