BULGARI SERPENTI SERGİSİ

BULGARI SERPENTI SERGİSİ

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 28 Mayıs 2014
BULGARI SERPENTI SERGİSİ
Bulgari, Zorlu Center'daki mağazasında ikonik serilerinden biri olan Serpenti'ye adanmış özel bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Efsanevi İtalyan mücevher markası tarafından son yetmiş yıldır aslına sadık kalınarak farklı versiyonlarıyla yaşatılan ve tamamı el işçiliğiyle üretilen Serpenti serisinde, 1940'lardan bu yana Bulgari dünyasıyla özdeşleşen yılan figürü kullanılıyor.

Sonsuz hayattan cazibeye ve klasik edebiyatta bilgeliğe kadar çok farklı özellikleri simgeleyen yılan, aynı zamanda markanın kurucusu Sotirio Bulgari'nin Grek kökenlerine ve sonradan yuvası olan Roma'ya da atıfta bulunuyor. Sergide zamansız stil ikonu Elizabeth Taylor'ın da Bulgari'nin yılan temalı mücevherlerini kullanırken çekilmiş, Kleopatra görseli de yer alıyor.~Mücevher sunumunda neler bulacağınızı merak ediyorsanız kısaca şöyle:

1960'larda üretilen mine, altın ve değerli taşlı sıra dışı saat kordonları, 1950'lerden kalma elmas, zümrüt ve altından eşsiz bir yılan bilezik dikkat çekiyor. 1940'lardan 1980'lere uzanan dönemde üretilen 'tubogas' yılan stili saat kordonları ise saatlerin her zaman Bulgari'nin yılanlı koleksiyonlarının bir parçası olduğuna işaret ediyor.
Mineli çift dolamalı kordonlar, pembe altın üzerine işlenen değerli taşlar, yoğun işlemeli kadranlar... Modası asla geçmeyecek, sergideki klasik modellerini görünce daha da bağlandığımız Bulgari Serpenti serisini siz de yakından görmek isterseniz sergi Zorlu Center'da 5 Haziran'a kadar devam ediyor.

Tüm Serpenti modellerini görmek için galerimizi ziyaret edin.

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.