BURBERRY EYLÜL AYINDAKİ DEFİLE PLANLARINI AÇIKLADI

İlkbahar Yaz 2021 gösterimi hem fiziksel hem dijital olacak!

Mart ayından beri İngiltere’de karantina süreci devam ediyor ve Eylül ayında gerçekleşecek olan Londra Moda Haftasının akıbeti henüz belli değil. Ancak İngiliz modasının devleri arasında yer alan Burberry, durum ne olursa olsun fiziksel bir gösterim yapma kararı aldıklarını söyledi. 

Riccardo Tisci’nin Kreatif Direktörlüğünü üstlendiği Burberry, 17 Eylül’de fiziksel bir gösterim ile beraber herkese açık bir dijital sunum yapmayı planlıyor. “Şimdilerde, daha önce olmadığı kadar, yeniden hayal kurmalıyız ve değişmeliyiz. Kurucumuz Thomas Burberry’nin temellerini kurduğu doğaya karşı her zaman bir tutku besledik ve bugün dışarının saflığına ve sadeliğine bakıyoruz. Modanın geleceğini yeni ifade biçimleri ile yeniden yaratmalıyız,” diyerek bir basın açıklaması yayınlayan Burberry, “İngiliz açık havasında yer alacak olan İlkbahar - Yaz 2021 koleksiyonu, 17 Eylül’de fiziksel bir gösterim ve herkesin deneyimleyebileceği dijital bir sunum ile hayata gelecek. Doğa ve birbirimiz ile yeniden iletişim kurarken, küresel toplumumuz için yeni platformlar yaratmayı hedefliyoruz.” diye ekledi. 

Gösterimde klasik bir podyumun yer alacağını belirten Burberry, şovun karbon nötr belesine sahip olduğunu söyledi. “İnsanlar olarak çevreye karşı derin bir ilgimiz var. Varoluşumuz için doğanın gücüne dayanıyoruz ve buna saygı duyuyoruz aynı zamanda inanılmaz güzelliğine karşı hayrete düşüyoruz. Özellikle son zamanlarda, yeniden birlikte olmayı arzuladık ve bu şov için insanları ve toplumu yaratıcı bir deneyim için İngiltere’nin güzel ve doğal manzarasında buluşturarak bu duyguları kutlamak istedim,” diyen Riccardo Tisci, henüz defilenin yeri belli olmasa da, etkinliğin dışarıda gerçekleşeceğini belirtti. Seyircilere “sürükleyici bir şov deneyimi,” sözü veren Burberry’nin İlkbahar Yaz 2021 gösterimini heyecanla bekliyoruz!