BURBERRY SONBAHAR 2021 DEFİLESİNİ ERTELEDİ

Bu sefer sebep pandemi değil…

9 Nisan’da hayatını kaybeden Edinburgh Dükü Prens Philip’in ardından İngiltere’de yas ilan edilmişti. Bununla birlikte İngiliz markalar da saygı göstergesi olarak etkinliklerine ara verdi. Çarşamba günü Sonbahar 2021 koleksiyonunu sunmayı planlayan Burberry, Prens Philip’in vefatı sebebiyle, şovu erteleme kararı aldı. 

Kraliçe II. Elizabeth ve Prens Charles’dan Kraliyet Yetkisi alan Burberry, ilerlemelere göre yeni bir tarih belirleyecek. Önümüzdeki Cumartesi günü St. George’s Chapel’de gerçekleşecek olan cenaze töreninin ardından bir tarih belirlemesi beklenen Burberry, Sonbahar 2021 koleksiyonu için dijital bir sunum planlıyordu. Şubat ayında erkek koleksiyonunda olduğu gibi seyirci olmadan internet siteleri üzerinden canlı yayın yapacak olan Burberry’nin Sonbahar 2021 kadın koleksiyon sunumu belirsiz bir tarihe ertelendi. 

1990’da Burberry’e ‘Kraliyet Yetkisi’ veren Prens Charles’ın ardından Kraliçe II. Elizabeth ise 1995’te markaya “hava koşullarına dayanıklı” başlığı altında bir ‘Kraliyet Yetkisi’ vermişti. Yüzyıllardır süren ‘Kraliyet Yetkisi’ (Royal Warrant’ sistemi, monarşi ve diğer Kraliyet Ailesi üyeleri tarafından mal veya hizmet tedarik eden esnafa veriliyor. Burberry’nin yanı sıra Kraliyet Yetkisi’ne sahip olan diğer markalar ise Asprey, Cartier, Hunter Boots, Barbour, Coca-Cola ve Fortnum & Maison.