BURBERRY’NİN SERT CAZİBESİ

Riccardo Tisci, Londra'da Burberry Sonbahar-Kış 2022 koleksiyonunu sundu.

"Ait olmanın ne demek olduğunu, köklerimizin kimliğimizi nasıl etkilediğini ve dünyaya gerçekten anlam katan şeyin topluluk ve birlikteliğin gücü olduğunu keşfetmek benim için önemliydi." Riccardo Tisci, cuma günü Londra'da  Burberry Sonbahar-Kış 2022 koleksiyonunu tanıttı.

Bir moda imparatorluğuna dönüşen İngiliz markası Burberry, şimdi tamamen baş kreatif direktör Riccardo Tisci'nin kontrolü altında. Ve Supreme ile neredeyse anında tükenen bir işbirliği yayınladı. Ve! Gigi Hadid'i saçlarını açması için ikna etti.

Riccardo Tisci, Londra'daki Burberry için kendi çoklu mesajını sundu; Londra'daki Central Hall Westminster'de düzenlenen büyük bir gerçek hayat etkinliği. İnsanlar karanlıkta bir araya toplanmış, Riccardo Tisci'nin süper modellerini izliyorlardı.Gösteriden önce Tisci, "Bu, Burberry'de bulduklarımın ve şu anda İngiltere'de insan olarak yaşadığım şeylerin yeniden yapılandırılmış bir koleksiyonu" dedi. "Bu farklı bir bakış açısı - bilirsin, şeyleri hissetme şeklin çok derin ve farklı bir yolculuktu."

Böylece iki koleksiyon çıktı - biri erkek, diğeri kadın. Her iki koleksiyonda da o anın bir Burberry gençlik sembolü vardı.


Ayrıca dünyayı, özellikle gençleri Tisci'nin kariyerinin başından beri modada öncülük ettiği çeşitlilik ve kapsayıcılığı benimsemeye yöneldi. “İnsanlar artık kutulara konmak istemiyor. Sadece genç nesil değil, aslında genel olarak insanlar. Bu gerçekten dilek: İnsanlar dünyada olup bitenlerle birlikte özgürlük çığlıkları atmaya ihtiyaç duyuyor. Olumlu olmaya çalışıyorum” diyerek sözlerini tamamladı. “Bazen dünyada olup bitenlere gözlerinizi kapatmak istersiniz. Ama bilirsiniz, birlikte insan olarak her şeyi yavaş yavaş değiştirebiliriz.”

Etkinlikten kısa bir süre sonra bir röportajda Tisci, "İki yıl sonra ilk canlı yayınımız" dedi. "Bilgisayar aracılığıyla çalışmamak ve canlı ve gerçek olmak çok ilginç." Tisci, büyük bir podyum kullanmak yerine, katılımcılarını bir dizi yuvarlak masanın etrafında durmasını sağladı; Modeller üstlerinde poz vermek için birkaç basamak yukarı çıktılar. “Giysileri ve giysilere koyduğumuz işi gerçekten görebildikleri için herkes çok mutluydu” dedi ve ekledi, “Temelde yemek masasında yürüyen bir serseri kız.”Etİketler