BURBERRY'NİN YENİ KAMPANYASININ YÜZÜ NAOMI CAMPBELL OLDU

Kendall Jenner ve Gigi Hadid’in ardından Naomi Campbell, TB Summer Monogram koleksiyonunun yüzü oldu.

Burberry, yeni TB Yaz Monogram Koleksiyonu kampanyasında süper model Naomi Campbell'ı seçti. Geçmişi onurlandırmak ve geleceğe bakmak arasındaki dengeden ilham alan Riccardo Tisci, bu koleksiyonu aynı enerjiyi, zamansız bir klasisizmi ve sezonun canlılığını bünyesinde barındıran biriyle hayata geçirmek istedi. Doğal olarak, ilk akla gelen iyi arkadaş Naomi Campbell oldu! Danko Steiner tarafından çekilen kampanya, markanın benzersiz ikiliğini aktarıyor.

Campbell, ilk çocuğundan sadece iki ay sonra stüdyoya geri döndü ve arkadaşı Riccardo Tisci'nin son kampanyası için poz verdi.

“Yazı cesurca müjdeleyen en yeni #TBMonogramımızı giyen @Naomi, yeni bir yol çiziyor. #RiccardoTisci tarafından hazırlanan monogramımız, bir kaçış yolculuğuna katılma daveti, keşif hayali kuran özgür ruhlu bireyler için bir kutlama koleksiyonunu süslüyor.”


Burberry'nin Kreatif Direktörü Tisci, “Her zaman gelişmenin ve ileriye bakmanın önemi ile mirasımızın dengesini kutlamak istedim. Koleksiyon, o iyimser yaz hissini ve o sürekli ivme hissini - bir sonraki adımın heyecanını - yakalıyor. Bu kalıcı doğayı simgeleyecek, inanılmaz arkadaşım Naomi'den daha iyi birini düşünemezdim."

Kampanyanın görüntüleri, hareketsiz görüntü ve CGI teknolojisinin bir karışımı. Fotoğrafçı Danko Steiner, Campbell'ı aynalı suya yansıyan mimari kaidelerin üzerinde dururken yakaladı. Kampanya videosu görsel sanatçı Frederik Heyman tarafından oluşturuldu. Kampanyadaki stilist Catherine Baba, makyaj sanatçısı Adam Fleischhauer ve kuaför Jawara Wauchope idi.

Naomi Campbell da kampanyayı Instagram hesabından paylaşarak duyurdu. "@Burberry'nin yeni #TBmonogram kampanyasının yüzü olmaktan çok mutluyum. Teşekkürler @RiccardoTisci17 ❤️"


Baskı ve güç
"@Naomi, tasarımın dualitesini somutlaştıran yeni sezon #TBMonogram koleksiyonunu giyerek dimdik ayakta; gücü dinginlikle, ham ile rafinenin birleştiği yer. @DankoSteiner tarafından yakalanan ve mimari bir dünyaya daldırılan siluetini saran keskin, cesur kontrastlar, hayali dünyaya giden bir yol oluşturuyor."

Campbell, Tisci için "Sürekli olarak benden başka bir yön ortaya çıkarmayı başarıyor ve beni yapamayacağımı düşündüğüm şeyleri yapmaya zorluyor. Burberry ile çalışmak her zaman büyük bir onurdur. Bu bir İngiliz kurumu ve bir bakıma ülkenizi temsil ettiğinizi hissediyorsunuz.” dedi.

Kobalt, koyu mavi ve gri renklerden oluşan koleksiyon, 16 Temmuz'da dünya çapında piyasaya çıkıyor.