BURBERRY’NİN YENİ KREATİF DİREKTÖRÜ DANIEL LEE OLDU

Geçtiğimiz sene aniden Bottega Veneta’dan ayrılan Lee, yeni görevine başlamaya hazırlanıyor.

ALYA BARUTOĞLU ALYA BARUTOĞLU 28 Eylül 2022
BURBERRY’NİN YENİ KREATİF DİREKTÖRÜ DANIEL LEE OLDU Getty Images

Riccardo Tisci’nin İlkbahar-Yaz Burberry koleksiyon sunumundan sadece iki gün sonra, Ingiliz marka bambaşka bir yöne doğru ilerlediğini duyurdu. Bottega Veneta’nın Kreatif Direktörü olan ve geçtiğimiz sene beklenmedik bir şekilde markadan ayrılan Daniel Lee, Burberry’nin yeni Kreatif Direktörü oldu. Birkaç aydır Lee’nin yeni rolü hakkında söylentiler artarken, Bottega’dan gizemli ayrılışından sonra Burberry’e transfer olması herkesi şaşırttı. Bottega Veneta koleksiyonlarında cesur materyaller, yoğun renkler ve eksantrik silüetler kullanan Lee, ayakkabı ve çanta tasarımları ile son yılların en ikonik parçalarına imza atmıştı. 

Bottega Veneta’nın Kreatif Direktörü olduğu süre boyunca markanın Instagram hesabını silen ve müzik, sanat dolu projeler yapan Lee, aynı zamanda son defilesinde Detroit’un tek tarihine gönderme yaparak eksantrik tarzını sürdürmüştü. Lee’nin ani ayrılışından sonra Bottega Veneta’nın Kreatif Direktör rolünü Matthieu Blazy devralmıştı. 

Daniel Lee’nin Burberry’de oyun alanının kısıtlandığı düşünülse de Lee’nin İngiliz markaya bambaşka bir görünüm kazandıracağına eminiz. Ekose, bejler ve trençkot gibi klasikler ile yeni tasarımlar yapması beklenen Lee, Burberry’i kırmızı halıya bile taşıyabilir! Christopher Bailey’nin lüks spor giyim tarzından sonra Burberry’i barok ve romantik bir stile taşımaya çalışan Riccardo Tisci, bu konuda istediği yere ulaşamamıştı. 

Lee Burberry’e önemli bir değer daha getiriyor: O, Kraliçe'nin ölümünden sonra bir İngiliz markasına liderlik eden bir İngiliz tasarımcı. Bu ışıkta ve Bottega'daki saltanatını bu kadar başarılı kılan formül göz önüne alındığında Lee, Burberry'ye Bottega'dan daha uygun olabilir. Şubat ayında ilk koleksiyonunu sunması beklenen Daniel Lee, Burberry’deki pozisyonuna 3 Ekim’de başlayacak. 


ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.