ÇANTA ÇILGINLIĞI

ÇANTA ÇILGINLIĞI

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 21 Mart 2014
ÇANTA ÇILGINLIĞI
Derya Açıkgöz'ün çantalarıyla bağını gözlerimizle gördük. Her birinin farklı stili, hepsinin ayrı hikayesi var. Sıla GÜVEN kendisiyle buluştu ve sizleri stil sahibi bu genç kadının gardırobuna davet ediyor.

Kapıdan içeriye girdiğimiz anda Derya'nın enerjisi hemen sarıyor tüm ekibi. 25 yaşına henüz girmiş olmasına rağmen profesyonelliği şaşırtıyor. Belçika'dan İstanbul'a geldiğinde, kendisini ablası Hadise'nin gardırobunu, sahne kıyafetlerini hazırlarken buluyor. Aldığı moda eğitimi ve zevk sahibi oluşu işini kolaylaştırsa da; Hadise'nin sürekli değişen projelerine, konserlerine, haftalık çizelgesine bakınca bu tatlı telaş, zaman zaman küçük paniklere sebebiyet veriyor. Ama Derya kendinden son derece emin. Hadise'yi giydirmenin büyük bir sorumluluk olduğunun altını çiziyor.

Yakın zamanda kendi blog'unu açan Derya Açıkgöz'ün, sıkı bir çanta tutkunu olduğunu duyduk. Bu takıntıyı yerinde görmek istedik ve Hisarüstü'ndeki Boğaz manzaralı evde, bu çekimi ve röportajı gerçekleştirdik.~ ELLE: Stil sizin için ne ifade ediyor?


DERYA AÇIKGÖZ: Stil benim için çok önemli çünkü kendimi nasıl hissediyorsam bunu bir şekilde kıyafetimde yansıtıyorum.ELLE: Trendleri takip eden herkes stil sahibi olabilir mi?D.A.: Önemli olan stile, modaya ilgi ve aşk duymak bence.

ELLE: Peki “kanatlanıp uçmak” için ne gerekiyor?


D.A.: Stil sahibi gibi görünmek için öncelikle üzerinizdeki kıyafetin size yakışması gerek.Her şeyden önemli olan kendi vücudunuzu tanımak ve ona göre stil sahibi olma yolunda yürümek.

ELLE: Çantalarla olan ateşli ilişkiniz nasıl başladı?


D.A.: Küçüklüğümden beri annemin çantalarıyla oynadığımı hatırlıyorum. Birkaç yıl önce ablam Hülya'nın, doğum günümde hediye ettiği ilk Chanel çantadan sonra ipler koptu ve çantalara yatırım yapmak için sürekli para biriktirip en özel çantaları almaya başladım.~ ELLE: Çantalarınız dışında gardırobunuzdaki vazgeçilmez parçalar nelerdir?


D.A.: İşimden dolayı sürekli koşturduğum için çok sayıda babetim var.

ELLE: Aynaya baktığınızda nasıl bir siz görmek istiyorsunuz? Giyinirken öncelikleriniz neler olur?


D.A.: Aynaya baktığımda bakımlı ve eğlenceli bir Derya görmek istiyorum çünkü gülmeyi ve pozitif olmayı çok seviyorum. Giyinirken iç çamaşırı bence en önemlisi, çünkü kıyafetiniz çok güzel olsa da altına giydiğiniz iç çamaşırı yanlışsa kıyafetinizi mahvedebilir. Onun dışında kıyafetimi tamamlamak için özen gösterdiğim diğer parçalar ceket ve ayakkabı çünkü kıyafeti bütünlerler.

ELLE: Bir çantanın uzun yıllar kullanılabilmesi için hangi özelliklere sahip olması gerekiyor? Onu ne, zamansız kılıyor? D.A.: Sanırım bu, çantanıza verdiğiniz değerle alakalı. Ben çantalarıma bebek gibi bakarım, bir restoranda asla yere koymam. Çantanın markası önemli değil; her çantamın değeri benim için büyük. O çanta, yaşıyor ve şahit oluyor. Sizinle seyahat ediyor. Çantalarım benim geçmişimi, tecrübelerimi, yaşadıklarımı taşıyor.~ DERYA'NIN STİL İPUÇLARI


1. Gardırobunuzda mutlaka bir siyah elbise olmalı çünkü bazen ne giyeceğimizi bilemiyor ve paniğe kapılabiliyoruz. Çözüm mü? Asil, siyah bir elbise.


2. Emin olmadığınız hiçbir şeyi satın almayın. Mağazada denerken tam emin değilseniz; evde de emin olmazsınız!


3. Alışverişe çıkarken yanınızda sizi tanıyan yakın bir dostunuz ya da kardeşiniz olsun; sizi yorumlarıyla rahatsız eden kişilerden uzak durun.


4. Kıyafetlerle beraber yüzünüz de önemli bence. Gözlerinize koyu makyaj yaparsanız dudaklarınızı hafif tutmaya çalışın. Gözler hafifse tam tersi dudaklara capcanlı bir renk seçin. Makyaj da kıyafetinizin bir aksesuarı.


5. Düşük jeanleri tercih etmeseniz iyi olur. Hiç rahat değil! Biraz daha yüksek jean pantolonlar daha güzel duruyor ve daha ince gösteriyor. Ama ilk başta dediğim gibi...

Sıla GÜVEN
Fotoğraflar: Esra ÖZKAVCI

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.