CAPRI HOLDING COVID-19 MÜCADELESİNE KATILDI

Michael Kors, Jimmy Choo ve Donatella Versace, sağlık görevlilerine ve pandemiden etkilenlere yardım etmeye devam ediyor…

Michael Kors’un Capri Holding’i Corona virüs mücadelesine katkıda bulunuyor. Moda grubunun markaları ve kurucuları dünya çapında COVID-19’a karşı mücadele eden birçok kuruluşa $3 milyonun üzerinde bağış yapıyorlar. Capri Holding CEO’su John Idol, “Kalbimiz ve ruhumuz, dünyada COVID-19 salgını için ön sıralarda çalışanlar ile. Onlara olağanüstü özveri ve cesaretleri için teşekkür ediyoruz ve onlara ve çalıştıkları hastanelere destek olmak istiyoruz. Ayrıca topluma yardım etmeye adanmış organizasyonları güçlendirmeyi hedefliyoruz. Bu açıkça insanların her şekilde ve her düzeyde bir araya geldiği bir zaman çünkü hepimiz birleşik kararlılığımızda daha güçlüyüz,” diyerek ayrıca Michael Kors ve Donatella Versace'a kişisel cömertlikleri için teşekkür etti. 


Michael Kors markası COVID-19 salgını için $1 milyon bağışlarken, Michael Kors ve John Idol kişisel olarak $1 milyon bağışladılar. Idol ve Kors’un bağışlarının bir kısmı NYU Langone Health ve New York Presbyterian Hastanesine COVID-19 araştırmaları ve sağlık görevlilerine destek için verilecek. Aynı zamanda New York’ta ciddi hastalıklar ile mücadele eden veya yüksek risk grubunda yer alan insanlara yemek dağıtan ‘God’s Love We Deliver’ adlı vakfa bağış yapan Idol ve Kors, uzun bir süredir bu kuruluş ile beraber çalışıyorlardı. 

Çin’in Kızıl Haç Vakfına $1 milyon bağışlayan Donatella Versace ise kişisel olarak $500,000 daha bağış yaptı. Geçtiğimiz ay, Milano’daki San Raffaele Hastanesinin yoğun bakım unitelerine €200,000 bağış yapan Donatella ve Allegra Versace dünya çapında yaptıkları yardımlar ile biliniyorlar. Capri Holding’in bir diğer üyesi olan Jimmy Choo ise COVID-19 mücadelesi için $500,000 bağışlarken, bunun yarısı İngiltere’nin Ulusal Sağlık Servisine, medikal ekibe, gönüllülere ve çalışanlara destek olmak için verilecek. Choo’nun bağışlarının diğer yarısı ise Dünya Sağlık Örgütüne bağışlanacak.