CARINE ROITFELD X UNIQLO

Moda editörü, stil ikonu, yazar ve şimdi de tasarımcı.

Carine Roitfeld, Uniqlo için koleksiyon hazırlığında! 40 parçadan oluşacak olan kapsül koleksiyonda Roitfeld, Uniqlo'nun alametifarikası dış giyim dahil, her parçaya dokunacak. Ekim ayında mağazalarda olması planlanan bu parçaların Türkiye'den satın alınamayacak olması üzücü olsa da, kullanışlı ve hesaplı olacağını bilmek sevindirici. (uniqlo.com'dan, markanın yer aldığı ülkelere göz atabilirsiniz.)

Henüz hiçbir parçanın lanse edilmediği koleksiyon hakkında Roitfeld: ‘Kendi giymek istediğim parçalardan yola çıkarak, herkesin severek kullanacağı ve giydiği anda stiline artı değer katacağı parçalar üzerinde yoğunlaştım.' diyor. Uniqlo'nun Tasarım Direktörü Naoki Takizawa'ysa bu birliktelikle ilgili ‘İnanıyorum ki onun tasarımlarıyla birlikte, yeni bir ‘lifeWear' anlayışı oluşacak.' yorumunu yapıyor.

Son olarak, geçtiğimiz yıl Marka Konferansı 2014 kapsamında, İstanbul'da konuşma yapan üst düzey bir Uniqlo yöneticisinin, ‘2015 yılı içersinde Türkiye'deki ilk mağazamızı açmayı planlıyoruz.' dediğini sevinerek ekleyelim.