ÇEKİMLERE BAŞLADIK

ÇEKİMLERE BAŞLADIK

Moda konusunda üretilen malzemeler her zaman kısıtlı kalıyor. Dünyadaki örneklerini beğeni ve özenerek izlediğimiz moda konulu kitaplar ve özellikle de filmler konusunda Türkiye'de, ülkemize ait kaynaklar bulmak neredeyse imkansız. Kanyon ve ELLE Türkiye'nin işbirliği, bu konudaki eksikliğe çare olacak türden...
Organizasyonu daha önce duyurmuştuk. Kanyon ve ELLE Türkiye ortaklaşa moda konulu kısa film senaryo yarışması düzenlemiş, başvurular 6 Aralık'ta sona ermişti. Gelen senaryolar arasından yapılan değerlendirmede, sona kalan 3 senaryonun prodüksiyonu yapılacak ardından da Kanyon'da çekimleri gerçekleştirilecekti.
Bugün (27.Ocak.2014), soğuk hava şartlarına rağmen ilk senaryonun çekimleri için start alındı. Çarşambaya kadar sürecek çalışmalarda, her gün bir filmin çekimi tamamlanacak. Filmler için hummalı bir çalışma yapıldı. Rol alacak oyuncular ve mankenler seçildi, Kanyon'da kullanılacak mekanlar ve kadrajlar belirlendi.
Filmlerin styling'I ise ELLE ekibine ait. Yayın Direktörümüz Işın Görmüş, Moda Editörümüz Hafize Çeliktürk ve Alışveriş Editörümüz Yasemin Dizdar herbir filmin styling'ini ayrı ayrı üstlendiler.
”Bu Sezon Kısa Moda” başlığı ile düzenlenen organizasyonda modaya ilgi duyan genç senaryo yazarlarına yaratıcı fikirlerini hayata geçirme fırsatını sunmak amaçlanıyordu. Temenni, son derece kısıtlı olan bu çalışmaların destek görmesi ve tabii artması. Filmlerin galası 20 Şubat 2014 tarihinde Kanyon'da yapılacak...