DANCING KID: CELINE HOMME YAZ 2021 KOLEKSİYONU

Dans eden çocuk, bir gençlik romansı…

Kısa bir süre önce ‘Dancing Kid’ adlı Yaz 2021 Homme koleksiyonunu yayınlayan Celine, bu konseptin ilk olarak Aralık 2019’da ortaya çıktığını söylüyor. Yeni ergenlik kodlarına uyum sağlayan Noen Eubanks’in fotoğraflarını Londra’da çeken Hedi Slimane, portreleri ‘Genç Bir İdolün Portreleri’ olarak adlandırıyor. 2020’nin başlarında kış koleksiyonu ile paralel olarak hazırlanan Yaz 2021 Homme koleksiyonu, Hedi Slimane’in Kreatif Direktörlüğü ile tasarlandı. 

Mart ayından önce Saint Tropez’de tasarlanan ve bir araya gelen yeni koleksiyon, sıkıntıdan gelen dans, yaratıcılık, kültür ve müzikten ilham alıyor. Amerika’nın Billboard ve müzik endüstrisinden etkilenen Slimane, ‘Dancing Kid’ koleksiyonu ile kıyafetlere farklı bir hareket katıyor. 

‘Eboys’ ve ‘kaykay’ kültüründen etkilenen Slimane, yeni neslin izolasyon deneyimlerini tasarımlarına yansıtıyor. Karantina sürecinde kendilerini yaratıcı olarak geliştiren ve spontane bir şekilde dans ile yeni diller geliştiren gençleri kutlayan bu koleksiyon dans ve modanın buluşma noktasını temsil ediyor. 


Koleksiyonun sunumu için altı farklı sanatçı ile bir araya gelen Hedi Slimane, erkek koleksiyonunu olabildiğince yaratıcı bir yöntem ile sunuyor. Tyson Reeder, Jesse Harris, Gregory Edwards, Ryan Ford, Amy Sillman ve Turpentine koleksiyonun eğlenceli tasarımlarını giyiyorlar. İşlemeli parlak deri ceketler, tüm dünyadaki gençlerin led ışıklı odalarını temsil ederken, sneakerlar ve işlenmiş jean pantolonlar özgür ruhun altını çiziyor. Koleksiyonun videosu için 22 yaşındaki Kanadalı rapçi Tiago Garcia-Arenas, “Tiagz” ile bir araya gelen Hedi Slimane, ‘Dancing Kid’ için özel bir çekim gerçekleştirdi. Kampanya için “My Name is Tiago” şarkısının özel 15 dakikalık bir versiyonunu besteleyen Garcia-Arenas, ‘Dans Eden Çocuk’ koleksiyonuna eşlik eden bir şarkı üretti. 

Tiagz Celine Homme Yaz 2021 Kampanyasında (Celine)