CHANEL DUBAI’DE

Dün gece gerçekleşen Chanel Resort defilesinden detaylar haberimizde!

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 14 Mayıs 2014
CHANEL DUBAI’DE
Dün gece gerçekleşen Chanel Resort defilesinden haftalar önce tüm gözler Dubai'ye çevrilmişti. Bir diğer ara sezon defilesi olan Pre-fall'u Teksas'ta yapan Karl Lagerfeld, mekan olarak bu kez Dubai'yi seçmişti. Peki koleksiyonda seçtiği mekanın izleri nasıl görülecekti?

Defilenin yapılacağı mekana yürürken konuklara eşlik eden bej kumlar, içeride kendini bembeyaz bir atmosfere bırakıyor. Tam da yaza yakışır şekilde! Ama dekorasyon Dubai'nin ihtişamına göre daha sade ve duru. Demek ki şehrin abartıyı seven ruhu koleksiyonda karşımıza çıkacak diyoruz ve koleksiyona odaklanıyoruz.~Front row bu kez her zamankinden çok daha farklı, yer minderleri konulmuş şekilde çıkıyor karşımıza. Ne dersiniz Anna Wintour'u orada görememe nedenimiz bu olabilir mi? Aralarında Mart sayımızın kapağını da süsleyen, dünyanın en çok kazanan mankeni Joan Smalls'un da olduğu (solda) defile başlıyor!

Lagerfel'in Binbir Gece Masalları'ndan etkilendiğini söylediği defilede ilk dikkat çeken parçalar şalvar görünümlü, bilekten büzgülü pantolonlar oluyor. Onları yine defilenin yapıldığı mistik şehir Dubai'nin ruhuna yaraşır şekilde çarık görünümlü ayakkabılarla tamamlayan tasarımcının desen olarak çini, porselen ve yine arap dünyasına özel bir parça olan 'puşi'den ilham aldığı açıkça görülüyor.

Doğu kültüründen etkilenen ama onu daha modern şekilde yorumladığını ifade eden Lagerfeld, makyajda da buna gönderme yapan koyu ve vurgulu gözleri tercih ederken, sade olan dümdüz look'ları iddialı aksesuarlarla zenginleştiriyor.

Bir sonraki durağının neresi olduğunu merak ettiğimiz Lagerfeld'in bizim kültürümüzden de izler taşıyan defilesini nasıl buldunuz?

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.