CHANEL-PHARRELL KOLEKSİYONU

Ünlü şarkıcı, Fransız modaevi ile yaptığı koleksiyon için eğlenceli bir kısa film hazırladı…

Chanel’in; modeli, film yıldızı, bestecisi ve marka elçisi olan Pharrell Williams, şimdi de Fransız marka ile bir kapsül koleksiyonda yardımcı tasarımcı oldu.

Bu hafta markanın Seoul’daki ilk mağazasında satışa sunulacak olan yeni koleksiyon için bir de kısa bir film hazırlandı.

 


View this post on Instagram

#CHANELPHARRELL @chanelofficial #ad

A post shared by Pharrell Williams (@pharrell) on


Chanel-Pharrell koleksiyonundan gökkuşağı desenli tasarımlar giyen modeller, bir gece yolculuğunda görüntülendi. Geçtiğimiz ay kaybettiğimiz ünlü tasarımcı Karl Lagerfeld ile bir araya gelen Williams, ilk olarak 2017’de Chanel ile bir sneaker koleksiyonu çıkarmıştı. 

“Kampanya ve kısa film bu kapsül koleksiyonu hakkında, bu da markanın tarihinde daha önce gerçekleşmemiş bir şey. Bunu bir tasarımcıyla değil ama hayalleri ve hedefleri olan bir müzisyen ile yapıyorlar,” diyen Williams, 12 Grammy Ödülünün yanı sıra Chanel’in Gabrielle çantasının marka elçilerinden biri olarak anılıyordu. Bununla yetinmeyen Williams, markanın podyumlarında yürümüş, Lagerfeld’in yönettiği bir kısa filmde yer almış ve bu film için özel bir şarkı bestelemişti. 

Coco Chanel’in erkek gardırobundan esinlendiği ilk koleksiyonlardan ilham alan Chanel-Pharrell koleksiyonu, markanın köklerindeki enerjiden yararlanıyor. Cinsiyetler arasındaki ayrımı yıkan bu koleksiyon için, Karl Lagerfeld’in sözünü hatırlatan ünlü şarkıcı, “Duvarlara ihtiyacımız yok, köprülere ihtiyacımız var, diye ekledi. 

Japon animasyon filmi Akira’dan esinlenen kısa filmde; Soo Joo Park, Yoon Young Bae, Adesuwa Aighewi, Alton Mason ve Anok Yai gibi isimler yere alıyor. Geçtiğimiz Pazar günü Instagram üzerinden bir dakikalık bir teaser paylaşan Williams’ın yeni kampanyası Perşembe günü Chanel’in tüm online platformlarından yayınlanacak. 4 Nisan’da satışa sunulacak olan Chanel-Pharrell koleksiyonu; şortlar, tişörtler, takılar, sneakerlar, loaferlar, çantalar ile 10 parçadan oluşuyor. Sokak sanatından ilham alan Williams, Chanel’in çift-C logosu ile oynayarak, Coco ve No.5 amblemlerini yeniden tasarladı..