CHLOE YENİ KREATİF DİREKTÖRÜNÜ BULDU!

Gabriela Hearst şimdiden Chloé için ilk koleksiyonuna hazırlanıyor…

Geçtiğimiz günlerde Natacha Ramsay-Levi, Chloé’deki Kreatif Direktörlük rolünü bıraktığını duyurmuştu. Fransız markanın yeni kreatif direktörü soru işareti olarak kalırken, 7 Aralık’ta Chloé’den bir açıklama geldi. Gabriela Hearst’ün Kreatif Direktör olarak işe başlayacağını duyuran Chloé CEO’su Riccardo Bellini, Hearst’ün en kısa sürede görevine başlayacağını belirtti. 

New York’ta yaşayan Uruguaylı tasarımcı Gabriela Hearst, 2015’te kendi markasını kurmuştu. Nina pouch çanta tasarımı, sürdürülebilir ve minimalist estetiği ile bilinen Hearst’ün Chloé’yi daha duyarlı ve çevre-dostu bir marka yapması bekleniyor. “Hearst, kurucunun anlamlı ve güçlü feminenlik orijinal vizyonunu genişletecek ve geliştirecek” diyen Bellini, Chloé’nin daha sosyal sorumlu bir marka haline geleceğinin işaretlerini verdi. 

“Çok sevdiğim Chloé markasında böylesine bir fırsat için minnettarım” diyerek Instagram sayfası üzerinden paylaşım yapan Hearst, “Gaby Aghion’un vizyonuna katkıda bulunan ve ondan sonra gelen tüm tasarımcılara ve son olarak Natacha Ramsay-Levi’ye teşekkür ederim. Riccardo Bellini’nin liderliğinde, sosyal olarak sorumlu, çevre ile dengede bir marka yaratmak için çalışacağım için çok heyecanlıyım. Aynı zamanda bu güzel vizyonu hem yaratıcı hem de sorumlu bir şekilde Chloé ekibi ile uygulayacağım için mutluyum” diye ekledi. 

Chloé ile ilk koleksiyonunu Mart 2021’de göstermeye hazırlanan Gabriela Hearst’ün, henüz bir açıklama yapmadığı için kendi ismindeki markasında Kreatif Direktör olarak çalışmaya devam edeceği düşünülüyor.