COPPOLA’DAN SEVGİLERLE

COPPOLA'DAN SEVGİLERLE

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 16 Temmuz 2014
COPPOLA’DAN SEVGİLERLE


Sofia Coppola, 2009 yılında özel bir sipariş vermek için Louis Vuitton'un Asnières'deki atölyesine gittiğinde, kısa süre sonra kendi tasarımını yapacağını büyük ihtimalle tahmin etmiyordu. Birkaç yıl sonra SC modeli, markanın ikonik sembollerinden biri haline geldi. SC çantaları; tasarımın dilinden sanatsal bir şekilde anlayan, zarif kıvrımlara, ince preporsiyonlara sahip olan ve detaylarıyla seslenen, renklere korkmadan dokunan bir koleksiyon. Şimdi küçük SC modeli, yeni aksanları, boyutu ve uzun askısıyla sunuluyor, üstelik gökkuşağının renklerinden ilham alıyor: Göz alıcı Violet, Clementine ve Bleu Canard modellerine yakın zamanda bordo Capucine ve cennetten bir parça gibi olan Bleu Azur ekleniyor.

Sofia Coppola ve Louis Vuitton'un başka bir sürprizi daha var: Sadece Le Bon Marché Rive Gauche butiği için hazırlanan özel koleksiyon. Yönetmenin Paris'te alışveriş yapmayı en çok sevdiği mekanda fotoğraflanan kampanya görselleri gözlerimizin önünde, Coppola'nın sesi kulağımızdaydı...

SC modelinin “BB” boyunu yaratmak nereden aklınıza geldi?


Biraz daha küçük b ir boyut istedim; çünkü daha hanım hanımcık bir ifade taşıması ilginç olabilirdi. Bazen evden sadece size gerçekten gerekli olan şeyleri alıp çıkmak istersiniz; ama cepleriniz bunun için yetersizdir ve elbette bir hanımefendinin çanta taşıması daha uygun olur. BB boyutu, tam da bahsettiğim bu ihtiyacı karşılıyor ve üstelik uzun askısıyla çapraz şekilde de kullanılabiliyor.~

O halde SC “BB” modelini kullandığınızı tahmin ediyorum...Elbette! İçine cep telefonumu, dudak parlatıcımı, anahtarlarımı ve küçük not defterimi atıyorum. Çalışmadığım zamanlarda açıkçası çok fazla eşyaya ihtiyacım olmuyor. Bu yüzden New York'ta oradan oraya koşuştururken harika bir arkadaş!

Aslında ilk başta SC modelini karanlık, siyah tonlarda yarattınız. Ama şimdi daha canlı renkler ekliyorsunuz. Bu değişimin sebebi nedir? Bu yeni renkler modele ne kattı?


İlk yaptığım o koyu ve klasik renkleri her zaman çok seveceğim; ama canlı renkleri katmak inanın çok eğlenceli oldu; aynı zamanda renk sever kadınları da düşünmek istedim. Daha çok koyu renklerden hoşlansam da, canlı renkleri, özellikle daha sıcak aylarda kullanmayı çok sevdiğimi eklemeliyim.

Sizin favori renkleriniz hangileri?


Kiraz kırmızısı, gök mavisi ve kırmızı kenarlı süt rengini seviyorum.

Le Bon Marché için yarattığınız SC'yi sizden dinleyelim mi?


Klasik ve lacivert; bu sebeple diğerlerinin içinde benim favorim. Yani stili klasik aslında; ama pembe kenar süsü işin içine biraz eğlence katıyor.

SILA GÜVEN

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.