Dağların Zirvesinden Şehirlere: Moncler X adidas Originals

Birlikte yaratmanın sınırlarını zorlayan kampanyada, keşif ruhu ilhamla buluşuyor.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 03 Ekim 2023
Dağların Zirvesinden Şehirlere: Moncler X adidas Originals

Moncler ve adidas Originals'ın keşif ruhunu taşıyanlar için tasarlanan yeni koleksiyonu, iki ikonik markanın dağların doruklarından şehre uzanan yolculukta ilham bulmasıyla, birlikte yaratmanın sınırlarını zorluyor. İleri görüşlü tasarımlardan oluşan bir seçki, işlevselliğin keşif için sınırsız potansiyel yarattığı fikrini geliştirirken Mönülerin doğduğu yer olan dağlar, adidas Originals'ın şehirli kökleriyle buluşuyor. İş birliğinin her iki tarafında da işlev, bir forma sahip: adidas Originals 2001 yılından bu yana şehir spor giyiminin şeklini değiştiriyor ve Moncler, 1952'de dağlara yaptığı ilk yolculuktan bu yana doğayı keşfedebilmek için gereken inovasyonları sürekli olarak yeniden tanımlıyor.The Art of Explorers (Kaşiflerin Sanatı) başlıklı kampanya, merceğini doğrudan kaşiflere çeviriyor. İnsanın sarf ettiği efor her iki markanın da özünde yer alan bir ideal olduğundan, kaşifler ortak bir figür olarak ön plana çıkıyor ve ardından karma malzeme tekniğiyle üretilmiş benzersiz heykellerden oluşan bir koleksiyonla temsil ediliyor.

"Where Originality Meets Extraordinary” sloganı, Moncler'ın uzun süredir performans ve kullanım yeniliği konusundaki konumuna ve adidas Originals'ın kültür ve yaratıcılığın şampiyonu olarak devam eden mirasına atıfta bulunurken bu etkiyi merkez üssünün zirvesinden dünyanın dört bir yanındaki şehirlere yayıyor.


Şubat ayında Londra Moda Haftası'nda iş birliğinin ilk kez tanıtıldığı The Art of Genius şovundan yola çıkarak, heykelden kostüme, sahne tasarımından makyaja kadar farklı alanlardan sanatçılar koleksiyondan ilham alan insan benzeri kaşifler yaratma konusunda sınırları zorladılar. Gary Card, Ibby Njoya ve Kate Tabor tarafından yapılan heykeller, Ai Kamoshita tarafından stilize edilerek gerçek hayattaki kaşiflerle bir araya geldi ve Isamaya Ffrench tarafından yapılan makyaj ve aksesuarlarla süslenerek, fotoğrafçı Hanna Moon tarafından karelendi.

Bu çığır açan yaratıcı keşif, moncler.com'da yer alan yeni etkileşimli platformun tanıtılmasıyla fiziksel deneyimden dijital bir deneyime uzanıyor. Koleksiyonun, zirveden şehre uzanan tasarım temalarından ilham alınırken, The Art of Genius şovuna ev sahipliği yapan ve canlı metropol caddelerini anımsatan bir dijital galeri aracılığıyla koleksiyonun ayrıntılarını tanıtıyor. Bu dijital deneyim, ses, video ve 3D animasyonu bir araya getirerek ziyaretçileri özel ürünlerin ve 3D sanat eserlerinin kademeli olarak ortaya çıktığı bir şehir caddesine yönlendiriyor ve kullanıcılar koleksiyonu dijital reklam panoları aracılığıyla satın alabiliyor. Moncler x adidas Originals NMD botun sınırlı sayıda üretilen sanatsal keşfi, dijital bağlamda silueti evrilen bir NFT olarak hayata geçirildi.


Moncler x adidas Koleksiyonu

Zirveden şehre uzanan keşif yolculuğundan ilham alan yeni koleksiyonda, iki kimliğin kesişimini temsil eden uzun ve kısa şişme botların yanı sıra eşofman ceketleri ve yelekler de yer alıyor. İkonik lake naylondan imzalı Moncler formları, adi-break paneller de dahil olmak üzere adidas Originals ayrıntılarıyla yeniden tasarlandı. Parlak renklerin karışımı, yeşil, turuncu ve kırmızı trafik lambalarını anımsatırken, beton grisi ve gökyüzü mavisi arasında, beyaz ve koyu yeşile kadar dalgalanıyor. Kapitone, jakarlar ve desenler, kayakçıların karla kaplı pistlerde yarattığı desenlerden ilham alıyor.

Cesur ayakkabı tasarımları bu görünümün temelini oluşturuyor: adidas NMD’ler Moncler tarzında yeniden tasarlandı ve GORE-TEX kabarcık dolguyla doldurulduktan sonra kışa uygun hale getirildi. İkonik Campus modeli de artırılmış bir Moncler hissi için kabarcık dolguyla kaplandı. Form ve işlev, açık hava dağ yaşamı ile şehir sokaklarının kesişiminde buluştu: Keşif için tasarlanmış dünyaların yeni bir buluşması. Moncler x adidas Originals Koleksiyonu 4 Ekim’den itibaren adidas.com.tr ’de satışta olacak...


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.