DB BERDAN’DAN YENİ KOLEKSİYONLAR

Tasarımcı ikili Deniz Berdan ve Begüm Berdan’ın hayata geçirdiği koleksiyonlardan biri markanın ilk erkek koleksiyonu, diğeri ise markanın ilk ara sezonu olan Resort Kadın koleksiyonu.

Önümüzdeki günlerde Londra’da başlayacak fuarlar kapsamında satın alma sorumlularıyla buluşacak olan iki koleksiyon da marka için ilk olma özelliği taşıyor. Koleksiyonlardan biri, tamamı erkekler için olan 2020 İlkbahar-Yaz koleksiyonuyken diğeri ara sezonlardan Resort 2020 Kadın koleksiyonu.

 “Urban Industrial” temalı DB Berdan 2020 İlkbahar-Yaz Erkek Koleksiyonu, iş gücüne saygı duymak için, endüstriyel müzik kültürünün takipçileri Rivethead’den (perçin kafalılar) yola çıkarak hazırlandı. Koleksiyon, bilgiye erişim ve kontrol gücünün birincil aracı haline gelmesini eleştiren alt kültürü anlatıyor. Koleksiyona ilham olan alt kültür “Rivethead” terimi yeni değil; uzun bir süredir ya otomobil montajındaki işçileri ya da binaların ve diğer yapıların çelik çerçevelerini inşa etmek için bir metal bağlantı tipi (perçin) kullanan işçileri tanımlamak için kullanılıyor.

DB-BERDAN’nın bağımsız ilk erkek koleksiyonu olan Urban Industrial koleksiyonu, markanın Londra showroom’unda tanıtılırken gelecek sezondan itibaren London Men's Fashion Week’te defileyle tanıtılması planlanıyor.

Markanın yeni logosunu tanıtan koleksiyon, mordan gümüşe geçen kumaşlar, neon iş kıyafetleri efektleri, cyber montlar, joggerlar, blok renkler ağırlıklı denim kumaşların batiğe boyanmış hali, gömleklik kumaşlar gibi dokulara sahipken aksesuarlarda kağıt hissi veren süs etiketler, sörf kıyafetlerine benzer fermuar ipleri gibi detaylara sahip.

Markanın ilk ara sezon koleksiyonu olan 2020 Resort Kadın Koleksiyonu ise sörfçü kadınlardan esinlenen detaylarla farklılaşıyor. Neon biyeler, sörfçülere has ip detayları, bu sporu anımsatan taytlar ve teknik kumaşlardan tasarlanmış parçalar sportif bir hava sunuyor.

Koleksiyon, tişört-gömlek hibrit elbiseler, eşofmanlardan devşirme takımlarla rahat bir tarz sunarken sırt dekolteli streç elbiseler ve yandan büzülen yırtmaçlı elbiselerle dişil bir enerji yayıyor. Yeşil, mor, turuncu ağırlığındaki koleksiyonda metalik geçişler ve markanın imzası olan logo kullanımı da dikkat çekiyor.

Etİketler