DE LA RENTA ‘SOSYALLEŞİYOR’

DE LA RENTA ‘SOSYALLEŞİYOR'Oscar De La Renta hayranlarına son derece sevindirici bir haberimiz var... Ünlü tasarımcı ‘The Style, Inspiration and Life of Oscar De La Renta' adlı yepyeni bir kitaba imza attı... Adından da anlaşılacağı üzere kitap Oscar De La Renta'nın stili, ilham kaynakları ve hayatı ile ilgili bilgileri bir araya getiriyor. Kitapta, onun tasarımları kadar ilgi gören bir ‘yaratıcılık alanı' daha ele alınıyor. Büyük ebattaki kırmızı ciltli kitabın kapağında De La Renta'nın Balmain zamanlarındaki bir çekimi yer alıyor.

Kitapta neler olduğuna gelince... Arşiv fotoğrafları, tasarımcının kişisel resimleri, moda çekimlerinden kareler, arkadaşlarının ilham kaynaklarının görüntüleri ve de evlerinden ve bahçelerinden fotoğraflar! Ayrıca tasarımcının yakın arkadaşı olan ünlü isimler Oprah Winfrey, Taylor Swift, Hillary Clinton ve Sarah Jessica Parker'ın onun hakkında söylediği sözlerden alıntılar da var. Aslında bu De La Renta'nın ilk kitap çalışması değil. 2002'de Assouline ile bir işbirliği yapan tasarımcının benzer çalışması yayınlanmıştı. Şimdi bu kitabın güncellenmiş bir versiyonu söz konusu... Tabii yeni fotoğraflar, yeni tasarım ve de konular eşliğinde!

Kitabın bir önemi daha var... Markanın CEO'su Alex Bolen, araştırmalarını yaparken, Pinterest'te haklarındaki paylaşımların modacının tasarımları kadar farklı evlerinin bahçelerini de kapsadığını görmüş. Bu nedenle kitapla beraber, ünlü fotoğraf paylaşım sitesinde bir de sayfa açmışlar: Pinterest.com/oscarprgirl. Burada da daha önce hiç yayınlanmamış fotoğrafları paylaşmaya başlamışlar. Gördükleri ilgi, gerek sosyal medya gerekse dijital dünya konusundaki bakış açılarını ‘güncellemiş' durumda... Kitabı nasıl satın alabileceğinize gelince... O da dijital! www.oscardelarenta.com'a gidiyor ön sipariş veriyorsunuz. Kitabınız size mart ayında postalanıyor...