DERİ ÇAĞI BAŞLIYOR!

Deri Tanıtım Grubu (DTG) ve tasarımcı Hatice Gökçe yeni projede bir arada!

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 04 Nisan 2014
DERİ ÇAĞI BAŞLIYOR!
<#text>Deri Tanıtım Grubu (DTG) ve tasarımcı Hatice Gökçe yeni bir projeye imza atıyor. Anadolu'da varlığını sürdürmüş sekiz medeniyetten ilhamını alan ‘The Leather Age - Anatolia ∞ - Deri Çağı' projesi, geçmişin gücünü bugünün yeni fikirleriyle buluşturuyor. Eski medeniyetleri günümüze deri ve tasarımla taşımayı amaçlayan koleksiyon 14 Nisan'da İstanbul Modern'de ilk kez tasarım dünyasının profesyonelleri ve sanatseverlerle buluşacak.


<#text>


<#text>


<#text>


<#text> Projede, tasarımcı Hatice Gökçe Anadolu topraklarında yaşamış Hitit, Lidya, Urartu, İyonya, Asur, Frigya, Arzawa ve Troya medeniyetlerine ait unsurları tasarımla buluşturarak 16 parçadan oluşan bir koleksiyon oluşturuyor. Zaten tasarım hayatına deriyi kullanarak başlayan ve hala deri ağırlıklı koleksiyonlar hazırlayan Gökçe, bu projede deriyi yenilikçi bir yaklaşımla farklı tekniklerle yorumluyor. Urartuların uçmayı hayal ettiği kanatlı insan heykelciklerinden, Arzawaların ilginç fiziki yapılarına, Hititlerin hiyerogliflerinden, Truvaların savaş sahnelerine kadar her medeniyete özel unsurları deri dokusuyla buluşturuyor.


<#text>


<#text> Tasarımları merak ediyorsanız, lansman günü olan 14 Nisan'da instagram hesabımızı takipte kalın deriz: @elleturkiye

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Mart Sayısı Çıktı!

ELLE Mart Sayısı Çıktı!

Baharı Hande Erçel ile karşılıyoruz.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.