DESENLERİ KOVALARKEN

İpekyol, Twist ve Machka Kreatif Direktörü Hilal Tunç karşınızda.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 21 Mart 2014
DESENLERİ KOVALARKEN
“İşimi tarif etmem çok zor, çünkü çok duygusal bir meslek” diyen İpekyol, Twist ve Machka Kreatif Direktörü Hilal Tunç; şirketin kalbinin, adeta tasarım ekibinin çalıştığı bölümde attığını anlatıyor. Suzan YURDACAN'la yaptığı samimi söyleşi ile stilini mercek altına alıyoruz.

Kimdir?


Hilal Tunç. İpekyol, Machka, Twist kreatif direktörü

İşi:


Bu üç markanın da koleksiyonlarını önce hayal etmek, sonra çizimlere dökmek ve tabii ki tasarım ekibiyle birlikte gerçek kılmak.

İş üniforması:


Jean, tişört, gömlek ve spor ayakkabı.~ ELLE: İşiniz konusunda nelerden, kimlerden ilham alıyorsunuz? Ve stilinizi, kıyafet seçiminizi neler etkiliyor?


H.T.: Dünyanın pek çok noktasını gezip dolaşarak fuarlar ve yeni materyaller için tüm üreticileri ziyaret ediyoruz. Gördüğüm bir desen veya bir figür, bir kenarda duran ve kimsenin dikkatini çekmeyen bir obje bana ilham verebiliyor. Aslında hayatın kendisi, yaşanan her an mutlaka belli duyguları görselliği dökmemize katkı sağlıyor. Stilime gelince: Rahat olmak ve kendimi iyi hissetmek, benim için en önemlisi.ELLE: Bu kış sezonunda favori parçanız veya trend hangisi?H.T.: Militer kaban, olmazsa olmaz! Vücuda şekil veren “scuba” ya da lastik örme elbiseler de favorim. Pop-art ve punk, bu kış öne çıkan diğer trendler arasındaydı.

ELLE: İpekyol'dan her sezon mutlaka alınmasını önerdiğiniz üç ya da beş parça nedir?


H.T.: Zamansız tayyör ceketler, trençkot, kaban ve her vücut tipine uygun rengarenk pantolonlar. Son dört sezondur, mücevher görünümlü aksesuarları da önerilerim arasında.~ ELLE: Her gün bıkmadan giyeceğiniz parça hangisi?


H.T.: Jean ve gömlekle bir ömür geçirebilirim. ELLE: Yaratıcılık konusunda tıkandığınızı veya tükendiğinizi, yorulduğunuzu hissettiğinizde ne yaparsınız?H.T.: Bu çok mümkün olmuyor; çünkü farkında olmadan sürekli besleniyorum. Her daim farklı coğrafyaları, farklı kültürleri, farklı toplumları görüyor, gözlemliyorum. Ve her şey çok hızlı değişiyor. İşin sihri, bunda gizli.ELLE: Hafta sonlarınız nasıl geçiyor? İşlere mola verebiliyor musunuz?H.T.: Hayatımda hafta içi veya hafta sonu diye bir ayrım yok. Ancak sergi ve sanat galerilerini ziyaret edebilmek için zaman yaratmaya çalışıyorum.

Suzan YURDACAN
Fotoğraflar: Merve AĞAZAT

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.