DOĞA DOSTU TASARIMLAR

H&M, geri dönüştürülmüş materyallerden tasarlanan özel koleksiyonlarını tanıttı.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 28 Mart 2014
DOĞA DOSTU TASARIMLAR
H&M, çevreye olan duyarlılığıyla “doğa dostu” markaların başında geliyor. Tamamen doğal materyallerden oluşan Conscious koleksiyonu ve aşağıda Miranda Kerr ve Jessica Alba'nın üzerinde gördüğümüz özel tasarım koleksiyonu Conscious Exclusive'i özel bir lansmanla tanıtan marka, lansmanda ayrıca dünya genelinde geçtiğimiz sene başlattığı “Ürün Toplama” girişimine de dikkat çekiyor.Trend olan ürünleri uygun fiyatlarla sunan, bunu yaparken doğayı da koruyan H&M, Amber Valetta'nın kampanya yüzü olduğu Conscious koleksiyonunda tamamı organik ve geri dönüştürülmüş materyaller kullanıyor. Dikkat çekici birçok parçanın bulunduğu Conscious Exclusive ise sürdürülebilir tasarım ekibi Ever Manifesto ile ortaklaşa yaratılmış. Koleksiyonda flamenkodan ve bohem görüntülerden ilham alınarak hazırlanan, ince detaylarla işlenmiş dramatik parçalar bulunuyor.

Koleksiyonun tanıtımı için organize edilen lansmanda H&M bir ilke imza atarak Karbon Avcıları ile anlaşmış. Marka, etkinlik süresince harcanan tüm karbon ayakizini hesaplatarak aynı ölçüde oksijeni geri kazandıracak sayıda ağaç diktirecek. Bu özel koleksiyonla H&M lokal olarak güzel bir çalışma daha gerçekleştirecek. H&M, Tema Vakfı ile de özel bir işbirliğine imza atarak 10 Nisan – 1 Mayıs tarihleri arasında Conscious koleksiyonundan alışveriş yapan her müşteri için Tema Vakfı Balıkesir Kepsut Ağaçlandırma sahasına fidan bağışında bulunacak. Dikilen ağaçlar ile bir H&M Hatıra Ormanı oluşturulacak.

Siz de alışveriş yaparken doğayı korumak istiyorsanız koleksiyonun Türkiye'deki tüm H&M mağazalarında ve Conscious Exclusive koleksiyonu ise İstinye Park ve Zorlu mağazalarında 10 Nisan'dan itibaren satışa sunulacağını hatılatalım.

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.