DONATELLA VERSACE’DEN “VERSACE 2.0”

Milano Moda Haftası’nda yeni nesle odaklanan Versace Sonbahar/Kış 2022 defilesi…

Versace'nin Sonbahar/Kış 2022 koleksiyonu Milano Moda Haftası'nda görücüye çıktı. Podyumu süsleyen Emily Ratajkowski, Gigi Hadid, Bella Hadid ve Precious Lee gibi ikonlardan yeni sezonun ikonik parçalarına kadar, Versace bu gösteri için dikkatleri çekmeyi yine başardı.

Donatella Versace'nin yeni koleksiyonu gösterişli siyah bir pantolonla açıldı, ceketin orta kısmı omuzlarının dolgunluğunu vurgulayan bir korse ile sıkıştırıldı. Sadece bu değil, erkek koleksiyonundan biri parlak pembe diğeri elektrik mavisi olan bir çift saten üst de dahil etti. Bu bir ilk olmalıydı. Bu ayın başlarında erkeklerini ortaya çıkardığında, "Bu koleksiyon Versace 2.0'ı tanıtıyor. Tekil olana değil; çokluğa, ilerlemeye ve çeşitliliğe odaklanan bir sonraki adımı ve ileriye doğru bir hareketi temsil ediyor - tam olarak yeni neslin değer verdiğini gördüğüm şey. ”Versace, şu anda moda endüstrisini ele geçiren mini etek trendine de oynadı. Diğer etekler kadar mikro olmasa da, parça birkaç farklı görünümde kendine yer buldu. Siyah beyaz ince çizgili, pembe veya siyah kareli ve kot baskılı yeni Versace mini etekleri kesinlikle çok moda. Keskin ve düz kesimliler ve vücuda sıkıca oturmuyorlar. Versace ayrıca çeşitli dar maksi etekleri de piyasaya sürdü. Parlak neonlar ve farklı desenlerle gelen bu modeller, mini etek trendine yan yana hizmet ediyor.

Bu koleksiyonun terziliğinin diğer yüzü, bir Versace imzası olan korse giydirme vurgusuydu. Korse şekilli mikro elbiseler ve parlak satenden mini uzunluklar, ikinci deri örgüler ve hatta parlak kabarıklar… Ceketlerin altına parça katmanı rolünü üstlendiler. Bella ve Gigi Hadid, yeni korselerin iki farklı yinelemesini salladı, Bella gömlek tarzı bir elbise giydi, Gigi göbek dekolteli bir elbise giydi. Korseler her modeli doğru yerlerden sardı ve lateks taytlarla eşleştirildi.

80'ler omuz dolgulu blazer ceketlerle geri döndü. Büyük beden, kutu şekli, kombinlendikleri mini eteklerin kısalığını tamamlarken, takım elbiseye yeni bir görünüm kazandırdı. Takım elbiseler, siyah beyaz balıksırtı baskılarda ilk kez sahneye çıktı. 60'ların mod görünümlerini çok andırıyorlardı, ancak yine de şıklardı. Kordonlu blazerler ve beli ince blazerler de popülerdi. Kıvrımlar, geleneksel bir erkek giyim parçasına feminen bir siluet kazandırdı.
Lateks zamanın kumaşıydı. Modeller, kıyafetlerinin altına farklı renklerde lateks çoraplar giydi. Bacaklarını sardı ve daha da uzun bir görünüm verdi. Ortalığı karıştırmak için riskli bir malzeme olmasına rağmen, her kıyafetle inanılmaz derecede iyi eşleşiyordu. Parıltı, koleksiyona bir başka önemli katkı oldu. Işıltılı tüvit takımlardan Versace logosunu sergilemeye kadar, modeller farklı renklerde parlıyordu.

Versace, 2021'de çıkan platform topuğu için çok sayıda övgü aldıktan sonra çeşitli yeni platformlara giriş yaptı. Rugan bir görünüme bağlı kalarak, çeşitli renklerde platform topuklu ayakkabılar podyumda yürüdü. Bazıları sivri uçlu olması dışında orijinal tasarıma sadık kaldı. Diğer platform topuklu ayakkabılara daha endüstriyel bir görünüm veren çıkıntılı bir taban verildi. Platformlar topuklu ayakkabılarda durmadı. Bu sezon karışıma platform çizmeler eklendi. Dar, siyah rugan çizmeler, şık bir görünüm için mini eteklerle eşleştirildi.

Versace, 2022'nin daha punk/school girl temalarında oynadı, ancak bunu zarif ve markanın motiflerine sadık kalarak yaptı.