DÖRT MEVSİM PARİS

DÖRT MEVSİM PARİS

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 15 Mayıs 2014
DÖRT MEVSİM PARİS


Suzan YURDACAN'la başladığımız geziye, Dice Kayek markasının yaratıcı ikilisi, Ayşe ve Ece Ege'nin Paris, Saint Germain'daki evlerini tanımaya devam ediyoruz...


Yoğun işleri sebebiyle Paris'teki evlerinde her mevsim vakit geçirdiklerini anlatan ikilinin buradaki favori köşeleri farklı: Ayşe mutfakta oturmayı seviyor. Orada, Ece'nin okul yıllarından kalma ve mutfak masası olarak kullandıkları eski çizim masası var. Ayşe Ege, “Burayı kitap ve dergi okuma köşesi olarak kullanmaktan çok keyif alıyorum” diyor. Ece'nin evdeki favori mekanıysa yatak odası.


Dice Kayek markasını ve Ayşe ve Ece Ege'yi yakından takip edenler, pek çok uluslararası projede çalıştıklarını bilir. O yüzden kız kardeşlerin, evin keyfini çıkarmaya pek fırsatlarının olmaması anlaşılır bir durum. “Ama nadir de olsa çalışmadığımız bazı pazar günleri evden hiç çıkmıyoruz” diye itiraf ediyorlar.~

“Mahallenizi” yeterince tanıyor musunuz sorusuna eğlenceli (ve tabii ki itiraz edemeyeceğimiz) bir cevap veriyorlar: “Mahallemizi bütün dünya tanıyor!” En sık uğradıkları mekanlar Café de Flore, kendi deyimleriyle “müthiş kitapların satıldığı” Librairie de Nobèle, her türlü mutfak alışverişlerini yaptıkları “Buci pazarı”, rejimde olmadıkları zaman gittikleri L'Entrecôte”, Zen Japon mutfağının en iyi örneklerinden Yen, “kantinleri” La Société, en entelektüel filmlerin oynadığı sinema Etoile Saint Germain des Prés ve tabii ki Rue de Seine'deki sanat galerileri.


Peki eve iş getiriyorlar mı? Genellikle ofiste çok fazla çalıştıkları için buna gerek kalmıyor. Zaten ofis ve ev arası on dakikalık mesafe.


Ev hakkında merak ettiklerimizi öğrendik, ancak bu soruyu da sormadan olmaz: Tasarlamak ve moda, Ayşe ve Ece Ege için neden vazgeçilmez? “Tasarlamak ve moda bizim için bir hayat stili” cevabı, hissettiklerini çok güzel özetliyor. Diğer vazgeçilmezleri işleri, Paris, İstanbul ve güzel yemekler. Bu arada, Paris'teki evlerinde taze çiçekler, özellikle de pembe güller ve güzel kokulu mumlar hiç eksik olmuyor.

Suzan YURDACAN
Fotoğraflar Nicolas HERON

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.