ECE SÜKAN’IN VAZGEÇİLMEZ AKSESUARI

ECE SÜKAN'IN VAZGEÇİLMEZ AKSESUARI

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 19 Nisan 2014
ECE SÜKAN’IN VAZGEÇİLMEZ AKSESUARI
Luxotticca Group bünyesindeki Vogue Eye Wear'ın yeni marka yüzü Ece Sükan'la, vazgeçemediği aksesuarlardan olan güneş gözlükleri ve tüm dünyanın takibinde olduğu özgün stili üzerine konuştuk.

Gülşah ÖztürkVogue Eyewear, global bir marka olarak ilk kez lokal bir isimle çalışma kararı alıyor ve seni seçiyor. Bu nasıl bir duygu?


Eski ve uluslararası bir markanın yüzü olmak harika bir duygu. Özellikle reklam yüzü olduğum ürün vazgeçemediğim bir parça olan güneş gözlüğü olduğu için çok şanslıyım! Kıyafet seçerken güncel olanla klasik olanı birleştirmeyi çok seviyorum ve bu yönüyle de marka benim tarzımla çok uyumlu çünkü Vogue'da klasik, modern, vintage görünümlü çok fazla seçenek olduğundan aradığımı kolayca bulabiliyorum.Artık uluslararası bir üne sahip olan ‘Ece Sükan' stiline dair ip uçları istesek?


Benim genel anlamda kendime ait 'organize bir kaosum' ve evimde buna eşlik eden üzeri çeşit çeşit gözlüklerle dolu bir büfem var. Tek bir gözlükle, parfümle, ya da renkle hayatımı sürdüremem. Bu mesleğimin getirdiği bir durum da olabilir. Nasıl ki styling'de kollarını farklı katlayarak gömleğe alışılmışın dışında bir form verebiliyorsak ya da bir kişiyi herkesin alıştığı görüntüsünden farklı bir haliyle göstermeye çalışıyorsak bunu kendimde de yapıyorum ve bundan keyif alıyorum. 

' Asla vazgeçemem' dediğin gözlük modelleri var mı?


Dediğim gibi kıyafette de aksesuarda da değişiklik yapmayı, birşeye saplanıp kalmamayı seçiyorum ama vintage merakımdan dolayı eski gözlüklerimden asla vazgeçemediğimi itiraf edebilirim.

Artık güneş gözlüklerinde neredeyse tüm sınırlar kalktı ve zamansız oldular. Bu konuda ne düşünüyorsun?


Eskiden ‘Kapalı alanda gözlük mü takılır? Artist misin?' şeklinde tepkiler alırdık, kışın pek fazla gözlük kullanılmazdı. Şimdi böyle bir şey gerçekten de yok ve bu durumdan çok memnunum!

Mutsuz olduğunda ya da kötü hissettiğinde genelde ne giyersin?
Birçok insanın aksine renkli giyiniyorum. Çok depresif kapalı havalarda renk giyerek modumu değiştirmeyi tercih ediyorum.~ Zaman içinde stille ilgili alışkanlıklar değişiyor mu?


Kesinlikle! Eskiden küpeyi çok severdim ve sürekli farklı farklı küpeler takardım. Şimdiyse 2-3 aydır aynı küpelerleyim. (Altın rengi halka küpelerini gösteriyor.) Şapka ve kemer çok kullanırdım, şimdiyse uzun zamandır ilk kez bugün iddialı bir kemer takıyorum.

Street Style fotoğraflarda seni hep küçük clutch'larla görüyoruz. Nasıl sığıyorsun onların içine?


O sadece sizin gördüğünüz kısmı! (gülüyor) Küçük çanta kullanmak benim için imkansız. Yakınımdaki insanlar bu konuda beni hep uyarırlar ve halime üzülürler. Çünkü yanımda neredeyse ofisimi taşıyorum diyebilirim:


Üç tane dergi, laptop, yedek ayakkabılar ve tabii güneş gözlüklerim! Ama bu yönümü törpülemeye ve çantamı küçültmeye çalışıyorum.

Son olarak Vogue'un yeni sezonundaki favorin hangisi? 


Seçim yapmak biraz zor ama sanırım In Vogue serisindeki bu model (röportaj sırasında gözünde olan yukarıdaki model) favorilerim arasında.

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.