FARKLI YAKINLAŞMALARDAN DOĞAN MÜCEVHERLER: BEGUM KHAN X SİNAN TUNCAY

Mücevher tasarımcısı Begüm Kıroğlu ve sanatçı/yönetmen Sinan Tuncay, birlikte hazırladıkları sınırlı sayıda bir mücevher tasarımını çok özel bir davetle tanıttılar.

New York’ta yaşayan multidisipliner sanatçı Sinan Tuncay, hazırladığı video-art ve printlerle büyüleyici Begüm Khan dünyasına adım attı. Begüm Kıroğlu ve Sinan Tuncay birlikte hazırladıkları özel çalışmayı Begüm Khan’ın son koleksiyonu Protector Eyes tanıtımıyla bir arada gerçekleşen özel bir davetle 22 Aralık günü basın, influencer ve cemiyet hayatının önde gelen isimleriyle ilk kez paylaştı.

Davetliler tarafından büyük ilgiyle izlenen bir dakikalık kısa filmde, günümüz dünyasında gerçek aşkı arayan Begüm karakterinin karşısına, taşıdığı birbirinden özel Begüm Khan mücevherleriyle çıkan Sinan Tuncay, her görünümüyle farklı bir karaktere bürünüyor. Son taktığı parçada Begüm Khan’ın ikonik kurbağa figürüyle bir araya gelerek gerçeğe dönüşüyor.


Video-art ve fotoğraflarla taçlanan Begüm Kıroğlu ve Sinan Tuncay çalışması, aynı zamanda tasarımcının bir süredir üzerine çalıştığı yeni Protector Eyes koleksiyonuna eklenen limited edition bir tasarım ile hayat buluyor. Tasarımcının avangart, çağdaş ve aynı zamanda Türk, oryantalist, mistik ve egzotik olarak tanımladığı altı parçalık tılsımlı bu özel koleksiyon, adını gözün koruyuculuğundan alıyor ve markanın DNA’sına sadık kalarak yepyeni formlar ve yorumlarla yeniden canlanıyor.

Bu değerli sanatsal buluşma ve Protector Eyes koleksiyonu ilk kez 22 Aralık günü özel bir davet eşliğinde Begüm Khan mağazasında paylaşıldı ve 23 Aralık itibariyle online da satışa sunuldu.


Begüm Khan’ın Nişantaşı’ndaki showroom’unda gerçekleşen zarif davet, önde gelen basın mensupları ve moda yayınlarının editörlerinin yanı sıra Serdar Gülgün, Dila Tarkan, Sibil Çetinkaya, Pelin Kaya, Yasemin Öğün, Serra Türker, Omar Baban, Yasemin Öğün, Emirhan Hotiç, Hakan Bahar ve Eda Gürkaynak gibi değerli isimlerin katılımıyla gerçekleşti.

Begüm Khan koleksiyonlarını incelemek için begumkhan.com adresini ziyaret edebilirsiniz.


Etİketler