FASHION INCUBE’ÜN YENİLERİ

İstanbul Fashion Incube'ün yeni dönemde destekleyeceği tasarımcılar belli oldu!

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 15 Ağustos 2014
FASHION INCUBE’ÜN YENİLERİ


İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) tarafından kurulan ve desteklenen “İstanbul Fashion Incube” oluşumu bu yıl dört yeni isimle devam ediyor. Yeni isimlere geçmeden önce, Fashion Incube'ü yakından tanımakta fayda var! Organizasyon, yetenekli ve gelecek vaat eden moda tasarımcılarına profesyonel kapsamda destek vermek amacıyla yola çıkan Türkiye'nin ilk moda girişimcilik merkezi. ??Kendi markalarını geliştirme potansiyeline sahip moda tasarımcılarına yaşamsal güç sağlayarak markalaşmalarına destek veren merkez, tasarımcıların ulusal ve uluslararası platformlarda rekabet edebilme gücünün kuvvetlendirilmesini de hedefliyor. ??İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği yürütücülüğünde ve İstanbul Kalkınma Ajansı desteğiyle Ocak 2013'te hayata geçen İstanbul Fashion Incube, tasarımcılar için bir yaşam kozası olarak tasarlanmış. Tasarımcıların, yoğun rekabetin yaşandığı moda sektöründe markalarını güçlendirebilmeleri için çeşitli programlar sunuluyor. 


Geçtiğimiz yıl 10 tasarımcıyla faaliyete geçen İstanbul Fashion Incube'e yeni katılan dört isimse şöyle: Burçe Bekrek, Ece Gözen, Hande Çokrak ve Niyazi Erdoğan. Kurumun destek olduğu isimler arasındaysa Giray Sepin, Gülçin Çengel, Selim Baklacı, Tolga Turan, Tuba Ergin ve Zeynep Merve Mehmetli gibi kadın ve erkek giyim koleksiyonları sunan tasarımcılar sayılabilir.


Merkez kapsamında genç tasarımcılara sektöre yönelik teorik bilgiler dışında, İstanbul'un en merkezi yerleşim yerlerinden biri olan Nişantaşı'nda ofis ve showroom imkanı, numune üretim atölyelerinin kullanımı ile aynı binada araştırma yapabilecekleri, özellikli kumaş ve materyalleri yakından inceleyebilecekleri materyal kütüphanesi hizmeti de sağlanıyor. Detaylı bilgi almak için: http://www.fashionincube.com adresine uğrayabilirsiniz. SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.