FASHION WEEK İSTANBUL: ARZU KAPROL İLKBAHAR/ YAZ 2022 KOLEKSİYONU

Arzu Kaprol, Fashion Week Istanbul'un 16. sezonunda, ilhamını Truva’dan alan ve büyük aşklara adanan koleksiyonu –H.A.Y.A.L.- İlkbahar/Yaz 2022 koleksiyonunu sundu.

Arzu Kaprol İlkbahar/Yaz 2022 koleksiyonundaki tasarımlar, pandeminin zorlu şartlanın da etkisiyle küçük ekipler ve tamamen elde üretilen zanaat teknikleriyle ilerledi. Sürdürülebilirlik prensipleri çerçevesinde maksimum verimlilik, minimum karbon izi yaratacak şekilde planlandı ve üretilen tasarımların her birinde Truva ve sonsuz aşkların izleri yansıtıldı.

Koleksiyonda yer alan tüm tasarımlar, doğaya ve yaşama saygılı; bu yaşamdan sadece geçmekte olduğumuzun bilincinde, yaşam ile dans halinde, mutluluğu ve deneyimi esas sayan bir bakış açısıyla oluşturulmuş. Doğal ve sürdürülebilir malzemelerin, Anadolu’nun kendi öz kaynakları ile yeniden yorumlandığı kıyafetler, yaşamın doğduğu topraklara, bugünün izlerini sağlıklı yaşatma niyetiyle yola çıkılarak hazırlanan tasarımlar, yaşamla ve kendi bedenlerimizle hatta birbirimizle anlamlı bağlar kurmak fikrinin temelinde hazırlandı.

İstanbul’da bulunan Mağlova Kemerinin hayal kurduran yansımaları arasında çekilen dijital show filmi Serhat Özdemir fotoğraflar ise Serkan Eldeleklioğlu imzası taşıyor.