FASHION WEEK ISTANBUL: GOKHANYAVAS SONBAHAR-KIŞ 2022-23 KOLEKSİYONU

GOKHANYAVAS'ın Sonbahar-Kış 2022-23 koleksiyonu "Son Çağrı", Fashion Week Istanbul kapsamında film gösterimi ile tanıtıldı.

Son Çağrı”, atkı, bere, şapka gibi aksesuarlar ile birlikte toplam 60 parçadan oluşuyor. Şimdiye kadar alışılagelmiş GOKHANYAVAS koleksiyonlarından farklı olarak, siyah rengin ağırlıklı olduğu tasarımların arasında mavi ve kırmızı tonlar da dikkat çekiyor. Pamuk renginin en doğalından en parlak haline kadar rastlanan koleksiyonun dış giyim parçalarının arasında spor tarzda bomber ceketler ve klasik bir stille birleştirilebilecek kabanlar yer alıyor. 

Koleksiyonda genel olarak geri dönüşümlü poli-viskon, %100 pamuk denim ve örme kumaşlara yer verilirken, su geçirmez ve metalik görünümlü parçalarda yine bu özelliklerin barınmasına özen gösterildi. Sürdürülebilir moda adına ilk adımlarını “Son Çağrı” koleksiyonunda atan tasarımcı Gökhan Yavaş, pantolon, panço ve sweatshirt tasarımları için özellikle daha önce farklı amaçla kullanılmak üzere üretilmiş kumaşların artık kısımlarını upcycle ederek koleksiyonu tamamlayan parçalar üretilmesini sağladı.