FENDI İLKBAHAR YAZ 2020 KOLEKSİYONU

İtalyan güneşi podyumda doğdu...

İtalyan yazının sıcak güneşine bürünen Fendi İlkbahar Yaz 2020 koleksiyonu, Silva Venturini Fendi tarafından tasarlandı.

Yaz aylarının eğlenceli zenginliğini yansıtan yeni koleksiyonda büyüleyici çiçekler ve eterik dokular, Fendi işçiliğinin ustalığını çağırıştırdı.

Roma hassasiyetlerinin yükseldiği ultra feminenliğin içinde buluşan parçalar, güneşi andıran renk paletleri ile göz kamaştırdı. Asitimsi renklerden soluk pembelere ve bal rengine kadar değişen renkler ile uyanık bir rüyadan çıkan Fendi kadını, yeni borghese enerjisini yansıttı. Büyüyen pötikare desenleri ve blok kesimli çiçekler, grafik geometriler; dokuma ve örgülere dair duyusal bir oyuna davet etti. Cepler ve etek uçları arı kovanını andıran bir tül üzerinde uçuşarak sanatsal bir uyarlama yansıtırken, özenli kürk teknikleri kare dikişlere ve panelli geniş ceket silüetlerine uyarlandı. Şortlar ve pantolonlar mumlu veya organik yıkanmış pamuk ile bir araya gelirken, ceketler ve gömlekler koton, süet ve çiçekli desenler ile bezendi. Likra veya triko ile bir araya gelen yaz kürklerinin yanı sıra, transparan payetli parçalar, heykelsi kesimlerdeki kazaklar ile buluştu. Adeta bir kaleydoskop dokusunda ve tonlarında olan parçalar, Fendi geleneğini yaz asiliği ile buluşturdu. Fendi’nin İlkbahar Yaz 2020 Aksesuarları, koleksiyonun doğal materyalleri ile paralel ilerliyor. Peekaboo çantası örülmüş raffia, işlenmiş deri ve FF logosu ile tasarlanırken, Bagguette çantası ise çiçek bezeleri ile kaplanarak deri ve süet ile tamamlanıyor. Arkası açık topuklu loaferlara ve çiçekli sandaletlere uyum sağlayan ince diz çorapları, yaz koleksiyonun son ve en önemli dokunuşlarını yapıyor. 
.