‘FENTY’ MARKASINA ÖVGÜ YAĞDI

Rihanna’nın yeni kampanyasının resimlerinde oynama ve düzeltme yapılmadı!

Rihanna birçok yönde ve konuda öncü! Tavrı, ideolojisi ve yöntemleri ile günümüzün en başarılı kadınlarından biri olan Rihanna, moda ve güzellik dünyasında yarattığı fark ile tebrik topluyor.

2017’de kurulan Fenty Beauty, en fazla fondöten ve concealer cilt tonu seçeneği içeren marka olarak başarı elde etmişti. Daha sonra Rihanna’nın izinden giden markalar, makyaj sektörünü çeşitli ve kapsamlı hale getirmek için bir araya geldiler. Aynı yöntemi Savage x Fenty iç giyim koleksiyonunda sergileyen Rihanna, tüm vücut tiplerine sahip modelleri ile beğeni toplamıştı. Şimdi ise yeni lüks markası Fenty’i hayranlarına sunan ünlü şarkıcı, yeni girişiminde bir ‘statement’ yapmaktan kaçınmadı. 

Fenty Kampanya Fotoğrafı (Fenty)

Geçtiğimiz günlerde markanın kampanyasından paylaşılan resimlerde, fotoğraflanan modelin cildindeki yaralar ve izler fotoğraf editleme yöntemi ile silinmedi. Sektörün standartlarının aksine, modellerin yüzünde oynama veya düzeltme yapmayan Fenty, Rihanna’ya övgü yağdırılmasına sebep oldu. 

Sosyal medyada popüler konulardan biri haline gelen yeni Fenty resimler, kısa bir süre içinde binlerce kişi tarafından paylaşıldı. Fotoğraflarda yer alan model Aweng Mayen Chuol daha önce yüzündeki yaralar hakkında, “İnsanlar jaguara benzediğimi veya ‘egzotik’ olduğumu söylüyorlar. Bazen insanlara: ‘Bana bakın, ben sadece yaralarımdan ibaret değilim, ben bir insanım’ diye bağırmak istiyorum. Ama anlıyorum, bu bir merak. Farklı olduğumu biliyorum, yüzümde değişik özellikler olduğunu biliyorum ama benim için güzellik bu,” demişti.