FİKİR KUMBARASI FONGOGO

Size hayallerinizi gerçekleştirmek için bir fikir sunuyoruz.İlginç bir proje üzerinde kafa yoruyorsunuz ama nasıl parasal destek sağlayacağınızı bilemiyorsunuz. Ödül bazlı bir fon sistemi olan Fongogo, hayallerinizi gerçekleştirme fırsatı veriyor. Nasıl mı? Detayları Fongogo'nun kurucu ortağı ve CEO'su Louise Westerlind'dan dinleyin.

Danimarka, Hong Kong, İsveç, İngiltere ve ABD'de danışmanlık, mikrofinans ve girişimcilik üzerinde okuyup çalıştıktan sonra 2012'de, Cambridge'de MBA yaparken bir Türk arkadaşının bölgedeki potansiyel iş olanaklarından bahsetmesi üzerine İstanbul'a yerleşiyor Louise Westerlind. Gözlerinin içi her daim gülen Westerlind'dan Fongogo'nun hikayesini dinlerken, pozitif bakış açısının ve yüksek enerjisinin projelerin başarısında ne kadar da etkili olduğunu tahmin etmek güç değil.

Türkiye'de Fongogo'yu kurmaya nasıl karar verdiniz?
Biz üç ortağız: Ali Çebi, Ali Tirkeş ve ben. Uzun zamandır kitlesel destek (crowdfunding) alanını takip ediyordum. Farklı yetenekler ve deneyimler, kitlesel desteğe inançla birleşti. Böylece bu bölgede bu fonu hayata geçirmek üzere hemen çalışmaya başladık.