GAMZE SARAÇOĞLU SONBAHAR KIŞ 2014

GAMZE SARAÇOĞLU SONBAHAR-KIŞ 2014

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 13 Mart 2014
GAMZE SARAÇOĞLU SONBAHAR KIŞ 2014(Sağda üstte bugün sergilenecek koleksiyona ait bir parçayı görüyorsunuz.)

Onun koleksiyonları her zaman sade ve feminen çizgisiyle dikkat çekiyor. Bu yıl Fashion Week kapsamında dokuzuncu defilesini düzenleyecek olan Gamze Saraçoğlu'yla buluştuğumuzda bu defilede daha güçlü ve daha feminen bir kadın göreceğimizi duyunca heyecanlanıyoruz. Defilesinin hemen öncesinde koleksiyona dair çok önemli ipuçlarını bizimle paylaşan tasarımcıya bu akşamki defilesinde şimdiden başarılar diliyoruz!

Herkes sizi tanıyor ama yine de kısaca markanızdan bahseder misiniz?


Parsons School of Design'tan mezun olup Türkiye'ye döndükten sonra, 2005 yılında kendi markamı kurdum. Her sezon koleksiyon çıkarmamızın yanı sıra, hem hazır giyim koleksiyonları hem de kişiye özel couture tasarımlar yapıyoruz. Bunun dışında firmalara danışmanlık veriyoruz. Danışmanlık konusunda çok yoğun bir ofis burası: Tekstil, aksesuar, üniforma gibi farklı üreticilerin danışmanlıklarını yürütüyoruz.

MBFWI'nin gelişimini nasıl buluyorsunuz?
İlk başladığı döneme kıyasla çok gelişti ve gelişmeye devam ediyor. İlk dönemlerde moda tasarımcılarını, basını, firmaları ve satın almacıları bir araya getirmek bir yana, sezonluk koleksiyon çıkarma disiplini oluşturmak, tasarımcının kendisini ve çizgisini tanıtmak çok zordu. Şu an gelinen noktadaysa belli bir disiplin dahilinde, profesyonel ekiplerle ve işbirlikleriyle hareket edebilen, alıcısıyla ve basınla buluşabilen tasarımcılarımız ve yine profesyoneller tarafından desteklenen ve eskiye oranla daha oturmuş bir moda haftamız mevcut.
(Üstteki görseller geçen sezona aittir.)Bu MBFWI'deki dokuzuncu defileniz olacak. Diğerlerinden farklı neler göreceğiz?
Her defile için farklı heyecanlar duyuyorum. Bu koleksiyonda teması sebebiyle daha güçlü ve daha feminen bir kadın göreceksiniz. Birçok sürpriz bekliyor sizi: Sevgili Evren Kayar'ın koleksiyonumuza özel tasarladığı aksesuarlarımız, her zaman olduğu gibi İnci'nin sponsor olduğu defile ayakkabılarımız koleksiyonu zenginleştiren detaylar arasında.


Ayrıca bu sezon çantalarımız da olacak;)Koleksiyona hangi renkler ve dokular hakim olacak?
Siyah, beyaz, ekru ve kırmızıyı bolca göreceğiniz bu koleksiyonda blok renkler kullanmayı tercih ettik. Bu son koleksiyonda renk içi ton geçişleri, ışıltı hissi ve koleksiyona özel dokuttuğumuz kumaşlar var.

Kendi defileniz dışında kimleri merak ediyorsunuz?
Genç moda tasarımcılarının defilelerini merak ediyorum.

Gülşah Öztürk

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

Yeni sayımızın kapağında oyuncu Hazar Güçlü var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.