GEÇMİŞTEN BUGÜNE HİLTON

Hilton İstanbul'un 59 yıllık geçmişini anlatan sergi devam ediyor.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 26 Şubat 2014
GEÇMİŞTEN BUGÜNE HİLTON<#text>  


<#text> Bazı mekanlar var ki, İstanbul'un farklı dokusu içerisinde özelliklerini asla yitirmiyor, 'ikonik' olmayı başarıyorlar. Bizim açımızdan Hilton, bunlardan bir tanesi... Kapılarını açtığı 1955 yılından bu yana dünyanın en ünlü isimlerine ev sahipliği yapmış, insana gerçekten de 'duvarların dili olsa da konuşsa' dedirten bir mekan! 


<#text>


<#text> İstanbul'un ilk beş yıldızlı oteli Hilton, kısa zamanda İstanbulluların ve yurtdışından gelen yabancı misafirlerin ilk tercih ettiği otellerden biri olmuş. Dünyaca ünlü iş adamları Henry Ford ve David Rockefeller, efsane yıldızlar Brigitte Bardot, Sophia Loren, Michael Douglas, II. Elizabeth, Prens Rainer ve Prenses Grace gibi isimleri konuk eden otel hala koruduğu tarihi dokusu ve boğaz manzaralı konumuyla en gözde oteller arasında.


<#text>


<#text> Bugüne kadar birçok farklı film setine ve çekime de ev sahipliği yapan otel, Mart sayımızda bizi en çok heyecanlandıran çekimlerden birinde de bizleri ağırladı. American Hustle – Düzenbaz filminden ilham alarak yaptığımız Styling'i Moda Direktörümüz Melis Ağazat'a ait moda çekimindeki dönem ruhuna en çok uyan mekan olan Hilton İstanbul, moda çekimimizi kısa film tadında gerçekleştirmemize de yardımcı oldu.


<#text>


<#text>


<#text>


<#text> Hilton son günlerde farklı bir heyecan daha yaşıyor: Lobisindeki özel sergisiyle ziyaretçilerini zaman yolculuğuna çıkarıyor. 59 yıllık geçmişini otelin inşaat döneminden bugüne siyah beyaz resimlerle anlatıyor. Otelde konaklayan dünyaca ünlü konuklardan, Istanbul'un tanınmış ailelerine; ilk kibrit kutusundan ilk restaurant menüsüne kadar her şeyin ilk örneklerini ve fotoğraflarını görebileceğiniz serginin hala otelin lobisinde devam ettiğini hatırlatalım. Detaylı bilgi için web sitesini ziyaret edebilirsiniz: www.hilton.com.tr

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Şubat sayısı Çıktı!

ELLE Şubat sayısı Çıktı!

Bu ay kapağımızda 2024'e farklı ve çok heyecanlı başlangıçlarla giren Eda Ece var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.