GEOMETRİ DERSİ

İç mekan tasarımcısı Serra Kaslowski'de, modernle eskiyi bir arada.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 25 Nisan 2014
GEOMETRİ DERSİ
İç mekan tasarımcısı Serra Kaslowski, moderni ve eskiyi bir arada kullanmayı seviyor. Bu “kural” kendi gardırobu için de geçerli. Serra Kaslowski'yle Suzan YURDACAN bir araya geldi ve en büyük tutkusu olan tasarımla iş stilini konuştu.

Kimdir?


Serra Kaslowski. İç mekan tasarımcısı.


İşi:


Ev, ofis ve mağaza gibi projelerin iç mekan tasarımlarıyla ilgili tüm detaylarla ilgileniyor. Günü genelde Kuruçeşme Caddesi, Kevser Apt. No: 39/1 adresindeki ofisinde toplantı yaparak, müşterileriyle mağazaları ve eskicileri gezerek veya çalıştığı mekanlarda iş takibiyle geçiyor. serrakaslowski.com


İş üniforması:


İş stilini en iyi yansıtan parça, kemerle kullandığı kısa elbiseler ve babetler. Ve içinde her türlü malzemeyi rahatça taşıyabileceği, omuzdan askılı, geniş çantalar.~ ELLE: Tasarımda moderni ve eskiyi bir arada kullanmayı seviyorsunuz. Bu, iş stiliniz için de geçerli mi?
SERRA KASLOWSKI:
Kıyafet ve aksesuarda da yeni ve eskiyi karıştırmayı çok severim; vintage bir saat, mücevher ya da çanta bir anda günlük, sade kıyafeti çok çarpıcı ve farklı hale getirebilir. Mesela yazın babaannemden kalan hasır çantalar ve mercan kolyeleri kullanmaya bayılırım.

ELLE: Neden iç tasarım?
S.K.:
İç mekan tasarımı en büyük tutkum. Aslında hobimi işe dönüştürdüm de diyebiliriz.

ELLE: İşiniz konusunda nelerden, kimlerden ilham alıyorsunuz?
S.K.:
İşimde doğadan, doğada bulunan renklerden, organik malzemelerden, farklı ülke ve yaşam tarzlarından ilham alıyorum. Takip ettiğim tasarımcılar arasında Kelly Wearstler, Jacques Garcia, Axel Vervoordt ve Kelly Hoppen var.~ ELLE: Stiliniz zaman içinde nasıl gelişti?
S.K.:
Stilim sürekli değişiyor; insan değişirken, beğendiği yerler, şekiller ve renkler de değişebiliyor. Tarzımı, yeniyle eskinin bir arada var olduğu eklektik ve maskülen olarak tanımlasam da; zamanla yeniye duyulan heyecan ve farklılık arayışı kendini her projede (ve stilimde) hissettiriyor.

ELLE: Her gün bıkmadan giyeceğiniz parça nedir?
S.K.:
Skinny pantolon ve geometrik desenli gömlekleri her gün bıkmadan giyebilirim.

ELLE: En sevdiğiniz renk, desen veya malzeme hangisi?
S.K.:
Sevdiğim renkler, kullandığım yere bağlı olarak değişebilir. Ruh halime ve yerine göre grinin tonlarını, siyah, lacivert, yeşil, mavi ve sarıyı çok kullanırım. Zaten insanın kıyafetlerde yapmış olduğu renk ve desen seçimleri, tasarım ve dekorasyona da yansır; kıyafet insanın aynasıdır. Siyah ve beyaz her alanda vazgeçemediğim, bana zamansızlığı hatırlatan ikili. Kıyafette ve mekan tasarımında tercihlerim ağırlıklı olarak geometrik “deco” desenler ve çizgilerdir.

Suzan YURDACAN
Fotoğraflar: Merve AĞAZAT

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.