GERÇEK HAYALLER SERGİSİ

GERÇEK HAYALLER SERGİSİ

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 09 Ekim 2014
GERÇEK HAYALLER SERGİSİ


VitrA ve Türk Serbest Mimarlar Derneği'nin (TSMD) işbirliğiyle gerçekleştirilen “VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi”nin 3. sergisi mart ayında İstanbul Modern'de kapılarını açmış ve büyük ilgi görmüştü. Sergi, İstanbul'un ardından, Ankaralı sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Küratörlüğünü Şebnem Yalınay Çinici'nin yaptığı sergi, 15 Ekim'de start alacak ve 30 Kasım'a kadar görülebilecek. TSMD Mimarlık Merkezi'nde sergilenecek eserler, ‘HAYALLERDEN GERÇEKLER – Eğitim Üzerine Projeksiyonlar' başlığı altında toplanmış. Serginin ana fikri, izleyiciyi, eğitimle ilgili “gerçekler” hakkında düşünmeye itmek. Buradan yola çıkarak da geleceğe yönelik “hayaller” kurmaya yöneltmek. Farklı yaşlardan ve eğitim geçmişinden gelen kalabalık bir kadroyla oluşturulan sergi; eğitim konusunda sorular sormanın ve projeksiyonlar yapmanın, eğitimin yapısal bir parçası olduğuna da dikkat çekiyor.

Proje, 15 Ekim Çarşamba günü TSMD Mimarlık Merkezi'nde gerçekleştirilecek olan “Eğitimde Alternatif Mimarlık Arayışları” başlıklı bir panelle başlayacak. Prof. Dr. Ali Cengizkan'ın moderatörlüğünde gerçekleştirilecek panele, Prof. Dr. Şengül Öymen Gür, Mimar Cem İlhan ve Kayhan Karlı konuşmacı olarak katılacak.

TSMD Mimarlık Merkezi:


Adres: Eskişehir Yolu 7. Km No:164 Kentpark AVM Arka Cephesi Çankaya-Ankara


Tel: (0 312) 468 66 38

ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

Yeni sayımızın kapağında oyuncu Hazar Güçlü var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.