GIORGIO ARMANI ANGORA YÜNÜ KULLANMAYI BIRAKIYOR

Anti-kürk akımından sonra anti-yün akımı mı başlıyor?

Giorgio Armani Group, Sonbahar 2022 sezonu ile birlikte tüm koleksiyonlarında angora yünü kullanmayı bıraktığını duyurdu. Anti-kürk politikasını bir adım daha ileri taşıyan Giorgio Armani Group, listesine kürkü de ekliyor. "Armani Group'un tüm koleksiyonlarından angora yününün kaldırıldığını duyurmaktan memnuniyet duyuyorum, bu da doğal dünyayı koruma ve üretimimizi izleme konusundaki somut kararlılığımızın kanıtıdır” diyen Giorgio Armani, “Her zaman geleneksel hammaddeleri işlemek için inovasyona, yeni materyallerin ve yenilikçi yöntemlerin de araştırılması gerekildiğine inandım” diye ekledi.

2016’da Sonbahar 2016 koleksiyonu ile birlikte tüm ürünlerinde anti-kürk politikalarına sadık kalacağını duyuran Giorgio Armani, Fur Free Aliance ile bir araya gelmişti. Üretim zincirinde tamamen sürdürebilir olmak isteyen Giorgio Armani, Temmuz 2019’da ise sera gazı emisyonunu azaltma hedefi ile birlikte Fashion Pact antlaşmasını imzalamıştı. 

Yoox Net-a-porter Group'un kurucusu Federico Marchetti'nin başkanlığında Galler Prensi tarafından başlatılan Sürdürülebilir Piyasalar Girişimi'nin moda görev gücünün bir parçası olan Armani Group, geçen yıl, özellikle pandemiyle mücadelede kar amacı gütmeyen ve çevreyi korumaya odaklanan kuruluşları desteklediğini açıklamıştı. Ayrıca 2020'de modayı daha yüksek bir sosyal ve çevresel bilince getirmek için inovasyona çağıran Giogrio Armani, Women’s Wear Daily aracılığıyla moda sektörüne eylem çağrısında bulunan bir mektup yazmıştı.

Etİketler