DISNEY X GIVENCHY

Mickey Mouse ve Bambi gibi ikonik karakterlere Givenchy dokunuşu!

Tasarımcı Matthew Williams’ı Instagram üzerinden takip ediyorsanız, kızı ile Euro Disney’i sık sık ziyaret ettiğini fark etmişsinizdir. Givenchy’nin Kreatif Direktörü Williams, Disney’e olan sevgisini uzun süreli bir iş birliği altına taşıyor. ‘The Wonder Gallery’ adındaki yeni proje, Salı günü sınırlı sayıda bir giyim koleksiyonu ile başlıyor. Serinin ikinci koleksiyonu ise yaz ortasında satışa sunulacak. 

Williams’ın favori Disney ikonlarını taşıyan kapsül koleksiyonda birçok tişört ve hoodie yer alıyor. Özel olarak Givenchy’nin internet sitesi üzerinden satılacak olan koleksiyon, moda sektörünün sevimli Disney karakterlerine olan tutkusunun altını bir kez daha çizmiş oldu. “Disney her zaman kalbimde özel bir yere sahip oldu, tıpkı pek çok nesilde, ülkede ve kültürde olduğu gibi” diyen Williams, “Babası Paris’te olan Kaliforniya’da küçük bir çocuk olarak, Disney, hayatımın en önemli noktalarında unutulmaz anlara imza attı. Bu proje için iki ikonik markayı bir araya getirmek gerçekten büyük bir onur” diye ekledi. 

Geçtiğimiz Pazartesi günü bu sürpriz iş birliğinin ipuçlarını sosyal medyaya bırakmaya başlayan Givenchy, ‘The Wonder Gallery’ adlı koleksiyon "Klasik Disney ikonografisi ve Givenchy imzalarının eşlik ettiği karakter silüetleri ile nostaljiyle dolu bir hayali alem,” olarak açıklandı. Walt Disney Animation Studios ile yakından çalışan Givenchy, Bambi, Perdita, ‘101 Dalmaçyalı’ filminden Pongo, ‘Frozen’ filminden Elsa ve Olaf gibi ikonik karakterlere lüks moda dokunuşu kattı. Sadece bu karakterlerle kalmayan Givenchy aynı zamanda Walt Disney’in 1927’de yarattığı ‘Oswald the Lucky Rabbit’ ve tabiiki de Mickey Mouse karakterine hayat verdi. 

Etİketler