GİYİLEBİLİR TEKNOLOJİ

Diane Von Furstenberg, Google gözlük tasarımıyla giyilebilir teknolojiye geçti!

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 23 Haziran 2014
GİYİLEBİLİR TEKNOLOJİ


Şurası bir gerçek ki, artık moda dünyasına ayak uydurmak hiç de kolay değil! Bir mevsimin içindeyken iki sezon sonrasını takip etmek ve buna uyum sağlamak son derece zevkli olmakla beraber bir o kadar da zorlayıcı bir tempo yaratıyor hayatlarımızda. Buna bir de teknolojik yenilikleri ekleyin şimdi!

Zira moda dünyasının yolu, teknolojiyle kesişmeye hatta içiçe geçmeye başladı. Bu da moda tasarımcılarının teknolojideki yeniliklere ayak uyduran tasarımlar yapması manasına geliyor. Bu konudaki son imza, modanın en yenilikçi isimlerinden Diane Von Furstenberg'e ait. Ünlü modacı, Google Glass ile bir işbirliği yaptı. Ortaya çıkan sonuç ise her biri birer arzu nesnesi olan gözlükler oldu! Çerçeveler ve güneş gözlüklerinden oluşan koleksiyonun bir tek olumsuz tarafı var: Sınırlı sayıda olmaları.


 


Peki bu teknolojik gözlükler son derece trendy olmalarının dışında ne mi vaad ediyor? DVF | Made For Glass isimli koleksiyonun en önemli özelliği ‘giyilebilir teknoloji'nin son örneği olması. Bunun dışında, istediğiniz an ihtiyaç duyduğunuz bilgiye ulaşma imkanıyla etrafa bakma ve dünyayla etkileşime geçme şansı veriyor. Ellerinizi kullanmanıza gerek kalmadan ve ihtiyaç duyduğunuzda çalışan bir araç ile kendi teknolojinizin kontrolünü size bırakıyor.

Bu özel koleksiyon 23 Haziran 2014 tarihinden itibaren (dün) Google.com/Glass adresinde yer almaya başladı. Meraklısına duyurulur! 

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.