GREAT FESTİVALİ İSTANBUL'DA!

GREAT FESTİVALİ İSTANBUL'DA!

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 15 Nisan 2014
GREAT FESTİVALİ İSTANBUL'DA!
GREAT kampanyası çerçevesinde tasarlanan GREAT Festivali (GREAT Festival of Creativity) dünyada ilk kez 20-22 Mayıs tarihlerinde İstanbul'da düzenlenecek. Festival, yaratıcılığın ön planda olduğu moda, tekstil, tasarım, mimarlık, lüks, teknoloji ve inovasyon, yiyecek-içecek, eğitim ve sağlık gibi sektörlerde Birleşik Krallık'ın en girişimci ve ilham verici projelerini, dünyaca ünlü isimlerin de katılımıyla İstanbul The Seed'de gerçekleştirecek.
Mary Katrantzou tasarımları, sırasıyla sonbahar-kış 2011, ilkbahar-yaz 2012, resort 2014Festival aynı zamanda, düzenlenecek panel ve oturumlarda konuklara dünyaca ünlü konuşmacıları izleme ve onlarla tanışıp fikir alışverişinde bulunma imkanı sağlayacak. İstanbul'a gelecek konuklar arasındaki ünlü isimlerden biriyse modaseverleri çok sevindireceğini düşündüğümüz İngiliz modacı Mary Katrantzou! (Tasarımlarından örnekleri yukarda görüyorsunuz.) “Yaratıcılık ve İşbirliği” başlıklı panele katılacak olan, desenlerle en iyi oynayan tasarımcılardan Katrantzou, işbirliğinin yaratıcılık sürecine olan katkısına ilişkin görüş ve deneyimlerini paylaşacak.

Festivalde modaseverlerin dikkatini çekecek bir başka çalışma da De Montfort Üniversitesi öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşecek “Konsept'ten Yaratım'a” başlıklı etkinlik olacak. Burada öğrenciler, lüks bir ayakkabının ortaya çıkma süreçlerini sergileyecekleri çizim, prototip üretimi ve son üretim etaplarından oluşan bir çalışma gerçekleştirecek.İstanbul'un ardından 2014 yılında Hong-Kong ve 2015 yılında Şangay'da gerçekleştirilecek GREAT Festivali hakkında detaylı bilgi için web sitesini ziyaret edebilirsiniz: www.greatfestivalofcreativity.co.uk

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.