GUCCI AR TEKNOLOJİSİ İLE AYAKKABI DENEMEYE DAVET EDİYOR!

Ace sneakerlarını sanal bir şekilde deneyebilirsiniz...

Dün moda dünyasında bir ilk gerçekleşti! Gucci, ayakkabıda artırılmış gerçekliği sunan ilk marka oldu. Gucci, uygulamasındaki AR teknolojisi ile müşterilerin sanal bir şekilde Ace sneakerları denemelerini sağlıyor. Bu yeni projenin esası, Kreatif Direktör Alessandro Michele’nin; geçmiş ile çağdaşı; vintage ile teknolojiyi, kendine özgün bir şekilde ilişkilendirme kabiliyetinden geliyor. 

(Gucci App)

Geliştirilen teknoloji, Gucci’nin en yeni modellerini hayranlarına sunabilmesini sağlayacak. İlgi çekici bir deneyim sunan İtalyan marka aynı zamanda henüz satışa sunulmayan ayakkabıların incelenmesi fırsatını verecek. Bu proje için Gucci’nin teknolojik partneri olan Wannaby, kısa bir süre önce AR uzmanları ve endüstri liderleri tarafından kabul görmüş en kesin ve hatasız AR ayakkabı deneme teknolojisini piyasaya sürdü. 

(Gucci App)

Sürekli değişen işlemeleri ve güncellemeleri ile Ace sneakerları, Gucci için yaratıcılıklarını ve zevklerini sergileyen bir tuval haline geldi. Bu nedenle müşterilerin kendi kişiliklerini ifade edebilecekleri ideal bir parça haline dönüşen Ace sneakerları, her sezon güncellenerek farklı bir eğlenceli karaktere bürünüyor. 

Şimdi ise ‘Gucci App’ kullanıcıları farklı Ace sneaker modellerinin ayakta nasıl durduğunu AR teknolojisi ile sanal ortamda deneyimleyebilecekler. Kullanıcılar istedikleri Ace sneaker modelini seçerek, kamerayı ayaklarına tuttuklarında ayakkabıları sanal bir şekilde deneyebilecekler! Sadece iOS programlarında bulunan teknoloji, Gucci’nin dünyanın her tarafındaki müşterilere ulaşmasını kolaylaştırıyor. Markanın internet sitesi, gucci.com'a, direkt olarak bağlanan uygulama ile sanal ortamda deneyip beğendiğiniz sneakerları anında satın alabilirsiniz. 

Aynı zamanda kullanıcılar, sanal bir şekilde denedikleri Ace sneaker modellerinin resmini kaydedip sosyal medyadan paylaşabilecekler. Farklı stickerlar ve arkaplanlar ile kişiselleştirebileceğiniz AR teknolojisini ‘Gucci App’ uygulamasından hemen denemeye başlayabilirsiniz!