GUCCI, AŞI DAĞITIMINA DESTEK OLUYOR

Gucci, UNICEF’e $500,000 bağışta bulundu…

Mart ayında COVID-19 tedavileri için €2 milyon bağış yapan Gucci, şimdi ise yardım çabalarını genişletiyor. Pandemi süresinde aşı çalışmaları için UNICEF’e $500,000 bağış yapan Gucci, küresel girişimlere destekte bulunuyor. Aynı zamanda 26 Aralık’a kadar sürecek olan “21-Day Challenge” insiyatifi için $100,000 bağış toplayan Gucci, online platformları üzerinden destek almayı planlıyor. 

Şu anda FDA'da gözden geçirilen birden fazla aşı ile dikkatler, onaylanmış bir aşının eyalet yanında nasıl dağıtılabileceğine kaydırıldı ancak sürü bağışıklığına ulaşmak için gereken çaba küresel ölçekte daha da zor olacak. UNICEF ABD başkanı ve CEO'su Michael J. Nyenhuis yaptığı açıklamada, UNICEF'in "mümkün olduğunda güvenli bir COVID-19 aşısının eşit küresel tedariki ve dağıtımı üzerinde çalıştığını” belirtti.

UNICEF’in açıklamasına ek olarak Gucci'nin başkanı ve CEO'su Marco Bizzarri yaptığı açıklamada, "Hepimiz özgür olmadıkça hiç kimse gerçekten özgür değildir: buna hastalıktan kurtulmak da dahil,” dedi. "Artık bir COVID-19 aşısı kullanıma hazır göründüğüne göre, asıl zorluk bu aşının satın alınmasını ve adil bir şekilde dağıtılmasını sağlamaktır. Bu küresel bir savaş, küresel bir çaba ve bağlılığın da küresel olması gerekiyor” diye ekleyen Bizzarri, bağış kampanyalarının da bu amacı desteklediğini belirtti.

Geçtiğimiz ilkbahar sezonunda Gucci gibi pek çok lüks moda markası COVID-19 mücadelesine destek olmuştu. Birçok marka maske ve medikal ekipman üretimine destek olurken bazıları ise büyük oranlarda para yardımı yaptılar. Şimdi ise Gucci’nin aşı dağıtımına destek olmasının diğer markaların da bu yönde harekete geçmesini etkileyeceğini gösteriyor.