GUCCI GARDEN FLORANSA’DA AÇILDI

Alessandro Michele’nin son harikası ile tanışın!

Gucci Garden, Alessandro Michele’nin Italyan marka için yaptığı en son çalışma.

Markanın önceki Kreatif Direktörü Frida Giannini, Gucci’nin müzesi üzerine 2011’de çalışmaya başlamıştı ve Salı günü Michele, müzelerinin içine Gucci Garden'ı açtı.

Floransa’nın 1337’ye kadar uzanan tarihi olan Palazzo della Mercanzia’da yer alan ve ortaçağa dayanan lokasyonu Michele’nin tasarım estetiği ve stiline oldukça uyuyor. 

Gucci Garden’ın içinde markanın özel tasarımlarını içeren bir butik de var. Osteria adındaki restoranda 3 Michelin yıldızlı şef Massimo Bottura’yı bulabileceğiniz bu büyüleyici mekanın Galleria sergi bölümünde küratörlüğünün Maria Luisa Frisa tarafından yapıldığı vintage Gucci parçalarını da inceleyebilirsiniz. “Bir hikaye anlatmak istedik ve planımız Galleria’da her defasında farklı bir ambiyans yaratmak.” diyen Frisa Gucci Garden’ın alışılagelmiş müzelerden çok farklı olduğunu vurguladı. 

“Burası neredeyse bir çarşı gibi; farklı şeylerin otantik bir şekilde birleştirilmesini çok seviyorum. Çok mutluyum, kendinizi rahat hissedebileceğiniz bu yeri yaratırken oldukça eğlendim. Gucci Garden, müze gibi olmayan bir müze.” diyen Michele Guccia Garden’ın ismini doğaya olan sevgisi ve ilgisi sebebi ile koydu.

“Bu sihirli, hatta efsanevi yer, marka için oldukça güçlü bir rol oynuyor, hem de Floransa’da! Geçmiş ve günümüz arasındaki sınırları bulanıklaştırarak sizi içeri davet ediyor,” diyen Michele her odanın farklı bir tema ile döşendiğini anlattı. 1921’e kadar dayanan arşivler ile Gucci logosunun farklı varyasyonlarını içeren müzede 70’lerin renki elbiseleri ve Michele’nin işbirlikleri de yer alıyor. 

Tam anlamıyla bir kültür şöleni olan Gucci Garden, Floransa’nın etkileyici tarihinin yanı sıra Gucci’nin görkemli geçmişini de gözler önüne seriyor. 8 euro olan bilet fiyatının yarısı da Floransa’daki restorasyon projelerine bağışlanacak. Yolunuz Floransa’ya düşerse, Gucci Garden’ı ziyaret etmeniz şart!.