GUCCI PRE-FALL 2019 KAMPANYASININ YENİ ARTWALL’LARI

Yeni Gucci Artwalls bizi Sicilya’daki Selinunte Arkeoloji Parkının kalıntılarında çekilen Pre-Fall kampanyasına götürüyor.

Klasik sempozyumun ruhunu yansıtan bir grup eklektik bohem, Milattan Önce 7. yüzyıla dayanan bu tarihi alanın kalıntıları arasında fotoğrafalandı. Pagan kültürüne ev sahipliği yapan bu farklı mekanı yeniden yorumlayan Gucci’nin Kreatif Direktörü Alessandro Michele, çeşitliliklerin uyumlu bir şekilde bir arada yaşadığı, zaman içinde askıya alınmış efsanevi bir yer hayal etti. Michele şimdinin tercümanı olan antikliği özgür bir ifade biçimi olarak kullanıyor. Gucci’nin modern bir şekilde yorumladığı sempozyumda; arkadaşlar ve aşıklar bir araya gelerek felsefi ve politik konuları tartışıyor, şiirler okuyor, müzikler çalıyor, sporlar yapıyor ve beraber dans ediyor. Gucci’nin kültürel kontrast yöntemi ile farklı kültürlerden gelen ve genellikle Kaliforniya’daki Venice Plajında görülen gençler bir araya getiriliyor. 

Gucci Pre-Fall 2019 Hong Kong Artwall (Gucci)

Bu çağdaş gençlik grupların klasik bir medeniyetin kalıntıları arasına yerleştirilmesi, Antik Yunan ve Etrüsk tasvirlerini içeren sürreal ve fantastik bir kompozisyon yaratıyor. İlk kez Mexico City’deki Avenida de Michacan’da gösterilen Artwall, New York’ta Lafayette Caddesinde, Milano’da Largo la Foppa’da, Londra’da Brick Lane’de, Hong Kong’da D’Aguliar Sokağında ve Şangay’da Gengsheng Li’de yer alıyor. 

Gucci Pre-Fall 2019 Milano Artwall (Gucci)