GUCCI YEMEK SEKTÖRÜNDE İLERLİYOR

Gucci, Los Angeles’ta bir restoran açmaya hazırlanıyor…

Los Angeles’ın Rodeo Drive’ına yepyeni bir deneyim geliyor! Ünlü alışveriş bölgesine bir restoran açmaya hazırlanan Gucci, 2020’de kapılarını açacak.

İtalyan moda grubu Kering’in bünyesinde yer alan Gucci’nin ikinci ve İtalya dışındaki ilk restoranı olacak olan yeni proje WWD tarafından doğrulandı.

Ocak 2018’de Floransa’da Gucci Garden’ı açan marka, bir sergi alanı ile beraber restoran açmıştı. Gucci başkanı ve CEO’su Marco Bizzarri’nin yakın arkadaşı üç Michelin-yıldızlı şef Massimo Bottura’nın yemekleri ile konuşulan Osteria adlı restoran, Gucci’nin yemek sektörüne ilk atılışı olmuştu. 

Kering’in rakibi LVMH’in de Dior ile Rodeo Drive’da bir restoran açılacağı konuşulurken, Gucci’nin bu hamlesi Los Angeles’ın alışveriş bölgesinin lüks yemekler ile dolacağının sinyallerini verdi. Alışveriş ve lüks deneyimini güzelleştirecek olan bu restoran projeleri, Beverly Hills’i bir moda merkezi yapma yolunda ilerliyor. Daha önce Louis Vuitton’un devasa bir sergi ile Jeff Koons’dan Sol LeWitt’e kadar bir çok sanatçı ile işbirliği yaptığı Beverly Hills, moda sektörünün yeni popüler noktalarından biri. 


Lüks moda markaları arasında başlayan otel ve restoran trendi Ralph Lauren’in Polo Bar’ı, Tiffany & Co.’nun Blue Box Cafe’si, Prada’nın Pasticceria Marchesi’si ve Burberry’nin Thomas’s restoranı ile taçlandırılmıştı. Geçtiğimiz sene Fendi’nin Londra’daki Harrods’da açtığı geçici Fendi Mania Cafe ile marka alışverişlerini bir deneyime dönüştüren moda sektörü, yemek ve eğlence sektöründe projeler yapmaya devam ediyor. En sevdiğimiz markaların tasarımlarını giyerken, lezzetlerini tatmaya hayır demeyiz!


.