GUCCI'NİN 'MANIFESTO'SU

"Maske, görünür ve görünmezi ayıran bir kesit. "

Gucci 2019/2020 Sonbahar-Kış defilesini, özel koleksiyonun arkasında yatan fikir ve ilham ile kutlayarak moda dünyasında yine öncü bir adım atıyor. "Gucci Manifesto" Koleksiyonu, 2019/2020 Sonbahar-Kış defilesinde de gördüğümüz "maske" motifi ve maskenin kültürel değerini belirten baskılı parçalar içeriyor. Bu koleksiyonun tek bir mesajı var: "Maske, görünür ve görünmezi ayıran bir kesit. " (“THE MASK AS A CUT BETWEEN VISIBLE AND INVISIBLE”)

"Gucci Manifesto" koleksiyonu üç stil içeriyor; kısa kollu,sıfır yaka, pamuklu tişört ve uzun kollu, oversize, pamuklu, sıfır yaka veya kapüşonlu sweatshirt. Bu parçalar erkek ve kadınlar için farklı şekillerde kesilmiş ve önlü arkalı farklı baskılara sahip. 

Koleksiyon öncelikli olarak gucci.com'da, moda evinin "Gucci Manifesto"sunu dünya çapında duyurmak adına satışta. Kadınlar için, önünde siyah beyaz metal dikenli bir maske baskısı, altında siyah "GUCCI" yazısı ve arkasında yine siyahla defilenin ana sloganı "THE MASK AS A CUT BETWEEN VISIBLE AND INVISIBLE" olan kırmızı bir tişört ve tişört ile aynı renge ve dizayna sahip sıfır yaka bir sweatshirt var. Erkekler için ise, önünde karnaval kedi maskesi ve "GUCCI" yazan arkasında da koleksiyonun sloganı bulunan bir tişört var. Bu parça, siyah ya da beyaz olarak mevcut ve her iki renginde üstündeki yazılar soluk bir mavi ile yazılmış. Kapüşonlu sweatshirt de aynı soluk mavi yazıyla siyah ve beyaz renklerinde mevcut.

Sadece online'da satışta olan parçalar, bu koleksiyona özel; kapağında beyaz metal dikenli maske motifi altında ise kırmızıyla "GUCCI" yazan ve kapağın iç tarafında koleksiyonun sloganı bulunan bir kutu içine paketleniyor.

Hem erkekler hem de kadınlar için satışta olan farklı "Gucci Manifesto" tişört ve sweatshirtlerini Gucci mağazalarında ve yetkili satıcılarda bulabilirsiniz. Farklı baskı çeşitleri olarak; metal, dikenli maske, karnaval kedi maskesi ve uzaylı maskesi bulunuyor. "GUCCI" yazısı her parçanın önünde ya da arkasında ve aynı zamanda bazı parçalarda defilenin tarihi de yer alıyor. Parçaların arkasında ya sadece "GUCCI" ve koleksiyonun sloganı ya da defilenin basın açıklamasının tümü var.

Bu koleksiyon vesilesiyle Gucci uygulaması, kullanıcıların koleksiyonu keşfetmesi ve artırılmış gerçeklikle sanal olarak maskeleri deneyebilmelerini sağlayacak özel bir bölüm yaratacak. IOS ve Android için mevcut olan teknoloji, kullanıcılara 2019/2020 Sonbahar-Kış  defilesinden en sevdikleri maskeleri giyerek fotoğraf ve video çekme imkanı sunuyor.    

                                       

  

 

Gucci ArtWalls, maskenin dünya çapındaki rolünü kutlamak için bu koleksiyona ve onun ruhuna ayrılacak. "Gucci Manifesto" duvarlarını Manhattan'ın SoHo bölgesinde bulunan Lafayette Sokağı'nda, Milano'da Largo la Foppa'da, Londra'nın ünlü Brick Lane'inde, Hong Kong'un D'Aguilar Sokağı'nda, Şangay'da FengSheng Li'de, Mexico City'de Michoacan Sokağı'nda görebilirsiniz.

"Gucci Manifesto" koleksiyonu Temmuz 2019'da mağazalarda ve online'da satışta olacak.