GUCCI’NİN YENİ ERKEK GİYİM KAMPANYASI: BİR ROCK YILDIZININ YAŞAMI

Yeni kampanyada A$AP Rocky, Iggy Pop ve The Creator var!

Gucci Kreatif Direktörü Alessandro Michele yeni erkek giyim ‘tailoring’ koleksiyonu için üç kendine özgü müzisyen ile bir araya geldi. Fotoğrafçı ve yönetmen Harmony Korine ile yeniden bir araya gelen Michele, rock yıldızlarının tipik yaşam biçimini Kaliforniya’da modernist bir malikanede yakaladı. 

Gucci'nin Yeni Erkek Giyim Kampanyası (Gucci)

Şubat ayında Los Angeles’ta gerçekleşen çekimlerde müzisyenler A$AP Rocky, Iggy Pop ve The Creator cesur mimari mekanlar ve West Coast’un ahşap, taş, cam ve tüylü yığınları arasında poz verdiler. Iggy’nin evcil papağanı Biggy Pop ve onun arkadaşı çarpıcı mavi sümbül papağanı ile vakit geçiren müzisyenler, geceleri çimenli terasta, kocaman bir spagetti ile mutfak masasında vakit geçirirken, öğleden sonra ise güneş ışığı altında salonda evcil hayvanlarıyla eğlendiler. Her biri farklı ve güçlü kişiliklere sahip olan bu üçlü birlikte çılgınca eğlenirken buluşma noktalarını gösterişe olan ortak noktalarında buldular. 

Gucci'nin Yeni Erkek Giyim Kampanyası (Gucci)

Eklektik vizyonu ile bu üç sanatçıyı bir araya getiren Michele, beklenmedik ve özgün bir diyalog yarattı. “Sonuç çok eğlendiklerine inandığım üç erkeğin buluştuğu bir grup kampanyası oldu. Her zaman bir eksantriklik imajı var çünkü onlar gerçekten eksantrik. Kampanyada belli bir eğlence türü de tasvir ediliyor ve birinin görünüşe olan takıntısının nasıl bir tür kardeşlik haline gelebilecek bir tür ortak zemin yaratabileceği fikri de göz önüne seriliyor. Görünüşe göre farklı ama çok benzer görünen bu üç adamı birlikte görmek güzeldi,” diye Michele, “Bu yolculuğun farklı bir bölümü. Bu kampanyalar ile zarif olmanın farklı yönleri üzerinde çalışıyorum ve bu üç erkek bu fikri mükemmel bir şekilde yansıtıyor. Zarafetin hikayesini hiç beklenmedik ve tamamen keyfi yollarla anlatmayı seviyorum. Sanırım zarafet havada olan bir şey ve bazen asla hazır olmadığımız bir şey. Erkek zarafetliği tahmin edilemez ve bazen de garip olabiliyor,” diye ekledi. 

Gucci'nin Yeni Erkek Giyim Kampanyası (Gucci)