HAFİZE’NİN SEÇİMİ

HAFİZE'NİN SEÇİMİ

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 17 Şubat 2014
HAFİZE’NİN SEÇİMİ


Moda Editörümüz Hafize Çeliktürk, Londra Moda Haftası'nı izlemek üzere cumartesi sabahı İngiltere'nin başkentine uçtu. Orada seyrettiği show'lardan en beğendiği look'ları paylaşıyor bizimle... Katıldığı defilelerden ilk seçimi Topshop Unique'ten...

Onun seçiminie geçmeden önce, kısaca Top Shop Unique koleksiyonu hakkında bilgi aktaralım! Koleksiyon her zaman olduğu gibi bu sene de güncel ve şehirli bir genç kadının ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik. Bu nedenle de ilk gördüğünüzde ‘bu mutlaka benim olmalı' dedirten bir parça olmasa da, her biri tek tek ele alındığında uzunca bir ‘must haves' listesi oluşuyor elinizde. Koleksiyonda trendy olmak kadar şehirli bir kadının ihtiyaçları da ön planda tutulmuş. Kalın kışlık maskülen parçaların ince, hassas dokulara sahip alabildiğine dişi parçalarla bir arada sunulduğu koleksiyonda rahatlık anahtat kelime...


Hafize Çeliktürk'ün seçimlerine gelince...


1- Jane Austen'in at sırtında Marc Darcy'yle yarıştığı yıllara gönderme yapan omuzları ve yakası peluş hazırlanmış kaşe pelerin daha elegan bir stil kovalayan fashionistaların favorisi olacak diyebiliriz. 


2- Muhtelemen 2014-15 Sonbahar/kış sezonu açıldığında hepimizin peşine düşeceği parlak gümüş renkli saten kumaştan hazırlanmış dudun en ön planda. Ne diyelim dileriz ‘sınırlı sayıda' üretilir de sokaklardaki pişti riski azalır!


3- Topshop Unique podyumunun en ‘Benim olmazsa uykularım kaçar' dedirten iki parçası tek bir kombinde bir araya geliyor. Tül üzerine işleme baskıyla elde edilen desenler, sezonun en seksi ve karizmatik eteğini oluşturuyor. Haa tabii etek aynı zamanda selülit derdini bir ‘yaz' problemi olmaktan çıkartıp kışa da taşıyor, o ayrı... Bunu tamamlayan ‘layer'lı sweatshirt ise, hem geceleri hem de günlük stilde hayatımızın bir parçası olacak kadar trendy ve işlevsel!


4- Son derece minimal kesimli, kaşe bir ceketi uzun seksi çizmelerle kombinlemeyi düşünebilir misiniz? O zaman Topshop Unique düşünmüş hatta podyuma çıkarmış diyebiliriz. Son derece tezat parçaların birlikteliği Moda Editörümüz Hafize Çeliktürk'ün bu podyumdan favori styling'lerinden birini teşkil ediyor! 

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.