HAREMLIQUE A LA MER, İLKBAHAR-YAZ 2022 KOLEKSİYONUNU TANITIYOR

Haremlique à la mer’in yeni koleksiyonu, birbirinden ilham alan desenlerden oluşuyor.

Haremlique à la mer’in yeni koleksiyonu, Haremlique Istanbul ve minyatür sanatçısı Taner Alakuş ortak çalışmasıyla hazırlanan Sultan’s Garden deseninden yola çıkılarak farklı yorumlarla detaylandırılan desenlerden oluşuyor. Marka aynı zamanda bu sezon için moda tasarımcısı Gül Ağış ile birlikte hazırladığı kapsül koleksiyonunu da satışa sunuyor.

Haremlique à la mer geleneksel stilleri modern yorumlarla günümüze taşıyarak zamansız tasarımlar hazırlıyor. Markanın İlkbahar-Yaz 2022, koleksiyonu her biri birbirinden ilham alan desenlerden oluşuyor. Hayali bir bahçenin yansıması olan Sultan’s Garden deseninin başrolde olduğu koleksiyon yumuşak, hikayesel bir stil yaratıyor.

Plaj koleksiyonunun temel parçaları
Koleksiyonun renk paletinde markanın her sezon vurguladığı mercan ve turuncu tonlarının dingin halleri, mürekkep mavileri ile yumuşak pudramsı tonlar bulunuyor. Doğal kumaşlarla hazırlanmış tunik, kaftan, gömlek elbise ve pareo gibi ürünleri tamamlayan aksesuar seçenekleri ise makyaj, plaj, seyahat ve el çantalarından oluşuyor. Bu göz alıcı zamansız ürünleri koleksiyonun önemli parçaları arasında yer alan ve geniş bir renk skalasına yayılan peştamaller kusursuz bir şekilde tamamlıyor.


Şık desenler
Koleksiyonda Haremlique Istanbul tasarım ekibi ve minyatür sanatçısı Taner Alakuş ortak çalışmasıyla hazırlanan Sultan’s Garden deseninin dört farklı teknikle hazırlanmış empiremeleri yer alıyor. Tüm motiflerin bir ahenk içinde kullanıldığı çok renkli ya da mono renkte varyantlar dikkat çekiyor. Desenin öne çıkan detaylarından palmiye motifinin farklı şekillerde kullanıldığı iki alternatif ise zarif ve şık bir stil sunuyor. Ürünler kendi zevkinize göre kişisel dokunuşlar yapabilme olanağı sunuyor. Parçalarla uyum içerisinde düz renkte ürünler de sade ve elegan bir görünüm yaratıyor.

Titizlik ve tecrübeyle seçilmiş malzemeler ve kullanışlı şık formlar
Koleksiyondaki plaj elbiselerinde nefes alan ipek ve pamuk karışımı kumaşlar ile vual seçenekler kullanılıyor. Yumuşak dokulara sahip ürünler akıcı ve rahat formlarla bir araya getiriliyor. Koleksiyondaki parçalar, plajda ve sayfiye yerlerinde hem komforlu hem de şık görünümler yaratmaya imkân tanıyor.

Gül Ağış X Haremlique à la mer
Marka bu sezon aynı zamanda moda tasarımcısı Gül Ağış ile bir kapsül koleksiyon için iş birliği yaptı. Lug Von Siga'nın kreatif direktörü ve kurucusu Gül Ağış’ın tasarladığı koleksiyonun ürün yelpazesinde etek, üst, elbise ve kaftan gibi hem şehirde hem de plajda giyilebilecek kıyafetler bulunuyor.

Osmanlı motifleriyle hazırlanan üç boyutlu nakış işlemeleri ile vegan kupro ve keten gibi geri dönüşümlü kumaşların birlikteliği koleksiyonda öne çıkıyor. Ürünler Büyükada’dan Patmos ve Capri sahillerine uzanan geniş bir yelpaze ile çabasız ada şıklığını vurguluyor. Mercan, okyanus mavisi, beyaz ve taş renginden oluşan renk skalası ise yazın hafiflik ve özgürlük duygusu yansıtıyor.

İlkbahar-Yaz 2022 plaj koleksiyonu, Haremlique à la mer ve Haremlique Istanbul mağazaları ile haremliquealamer.com’un yanı sıra seçkin satış noktalarında bulunuyor.