HARRY WINSTON'DAN BÜYÜLEYİCİ LOTUS

1989'da piyasaya sürülen ve markanın yeni saat koleksiyonu tüm ihtişamıyla karşınızda!

Harry Winston Premier Lotus Automatic saatin ortasında kadranın inci gibi sularından yükselen dinamik bir çiçek heykeli yer alıyor. Harry Winston markasının heyecan uyandırıcı tarihindeki farklı bölümleri hatırlatan göz alıcı lotus çiçeği yaprakları renk, ışık ve hacimleriyle adeta gözleri kamaştırıyor. 18 ayar beyaz ya da pembe altından yapılmış, hiç solmayan bu çiçek, gelişmiş mekanik hareketleri bir ömürlük hassasiyetle bir araya geliyor. 


Premier Lotus saatinin her bir detayı, Harry Winston markasının zengin tarihine bir gönderme niteliğinde. Lotus Cluster mücevher koleksiyonundan ilham alınarak tasarlanan bu saat, aynı su çiçeğinin güzelliğini, Bay Winston'ın imzası haline gelmiş kümeleme tekniğini andıran canlı bir düzenle yansıtıyor. Hint kültüründe çok sık rastlanan bir motif olan lotus çiçeği, masum yaprakları her sabah karanlık, çamurlu sulardan güneş ışığına uzandığı için yeniden doğuşun bir sembolü.

Her çiçek yaprağı 18 ayar beyaz ya da pembe altından yapılmış ve değerli ya da yarı değerli malzemelerle doldurulmuş. Kaleydoskobu andıran zengin renkler, şekiller ve dokular kadrana hem inanılmaz bir hacim hem de göz alıcı bir ışıltı kazandırıyor.

Beyaz altın model, farklı tonlarda sedef kullanılarak ulaşılan mavi bir renk paletiyle lotus çiçeğinin ihtişamını ortaya seriyor. Çiçeğin bazı yaprakları pırlantalar, bazıları ise martelé beyaz altınla süsleniyor. Daha topraksı renklerin tercih edildiği pembe altın modeldeyse farklı tonlarda gri kahve sedef, altın kaplangözü ve martelé pembe altının birlikteliği gözlere bir şenlik sunuyor. Hiçbir Harry Winston saati, markanın meşhur pırlantaları olmadan tamamlanamaz. Bu kadranlar, çiçeğin ortasına doğru yerleştirilmiş 147 adet pırlanta ve yedi adet göz alıcı markiz kesim pırlantayla ışık saçıyor.

Premier Lotus modelinin saat ve dakika fonksiyonları, üst düzey İsviçre mekanik otomatik mekanizmasından güç alır. En son teknoloji silikon balans yayı, yıllarca sürecek kusursuz bir hizmet sağlar ve mekanizmanın eş zamanlı olarak çalışmasına yardımcı olur. Arka kapakta yer alan safir kristali, mekanizmadaki ve Harry Winston logosunun işlendiği transparan 22 ayar pembe altın rotordaki lüks yüzeyleri ön plana çıkarıyor.

İki modelde de kayışlar kadranın renk şemasını yansıtıyor. Beyaz altın model mavi aligatör deri kayışla, pembe altın modelse kahverengi aligatör deri kayışla sunuluyor. Her iki model de 15 adet pırlantayla bezenmiş ve saate uyum sağlayan altın klasik tokayla bileğe takılır. Premier Lotus Automatic 31mm, tamamen 18 ayar altından yapılmış kayış ya da Bay Winston'ın anısına tamamen pırlantalarla süslü bir kayışla da sunulabilmektedir.

YAZI: Deniz Akkaya